У світі українською мовою володіють від 41 до 45 млн людей, а рідною її називають понад 37 млн – Кабмін

0
1153

У Кабінеті Міністрів України повідомили, що у світі українською мовою володіють від 41 до 45 млн людей, а рідною її називають понад 37 млн людей.

“День української писемності та мови було започатковано 1997 року указом президента. У світі українською мовою володіють від 41 до 45 млн осіб, а рідною її називають понад 37 млн”, – йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Крім того, в повідомленні наведено декілька фактів, які пов’язані з українською мовою та писемністю.

Зокрема, перший офіційний український правопис було затверджено 17 травня 1919 року на Загальних зборах Української академії наук; в українській мові безліч синонімів, найбільше синонімів має слово “бити” – 45; за лексичним запасом найбільш близькими до української мови є білоруська (84%), польська (70%) та сербська мови (68%); одне з головних нововведень в українському правописі – офіційне закріплення фемінітивів; українська мова налічує близько 256 тис. слів; найбільша кількість слів в українській мові починається на літеру “п”, а найменш уживана – “ф”; найбільше перекладений літературний твір – “Заповіт” Тараса Шевченка (147 мовами); у 1933 році з правопису була вилучена літера “ґ”, а в 1990 – повернена знову.

День української писемності та мови відзначають щороку 9 листопада.

Джерело: «Українська літературна газета»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я