У видавництві «Discursus» вийшла повна збірка гуцульської прози Івана Франка

0
233

У франківському видавництві «Discursus», видавнича колекція «Брустури», вийшла нова книжка «Терен у нозі» – збірка оповідань Івана Франка про Гуцульщину.

До 28 лютого триває передзамовлення за акційною ціною. Усі примірники, замовлені в цей період, будуть надіслані після 28 лютого.

У видавничому анонсі розповіли, що Іван Франко (1856–1916) вперше відвідав Гуцульщину 24-річним парубком і відтоді приїжджав сюди впродовж життя.

Його найбільше захопила Криворівня, де письменник приятелював з місцевим парохом Олексою Волянським. У Буркуті зустрічався з Лесею Українкою, коли вона приїжджала на лікування цілющою водою. А ще відвідував Довгопілля, Голови, Косів, Берегомет, Кути… Хоч навряд чи обмежився лише цими гуцульськими локаціями.

Окрім приємних занять ловлі форелі чи збирання грибів і афин, Франко дуже любив спілкуватися з гуцулами. Він вихоплював із тих розмов коштовні історії й одягав їх у діамант літератури. Так письменник створив оповідання «Гуцульський король», «Терен у нозі» та «Як Юра Шикманюк брів Черемош», які подаємо в книжці.

Гуцульщина вабила Івана Франка ще зі студентських років. В одній із перших повістей «Петрії й Довбущуки» він інтерпретує історію Олекси Довбуша. Уже у зрілому віці Франко зредагував її, виправивши «хиби тої в молодих літах писаної повісті». Повість також є у цьому виданні.

«Таким чином маємо повну збірку гуцульської прози Франка й можемо подивитися на давні часи Гуцульщини через його талановите слово», – зазначили видавці.

kurs.if.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я