У Запоріжжі відбулася презентація нової авторської збірки

0

За підтримки депутатки фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ольги Стадніченко відбулася презентація нової авторської збірки віршів та пісень авторки Ольги Ліщук. Депутатка залюбки сприяла появі на світ видання, адже вона також є головою Запорізького обласного осередку Національної спілки письменників України.

Про це повідомляє forpost.media.

Книга Ольги Ліщук «Сонях» увібрала в себе авторські вірші та пісні, окрім цього, поетеса входить до Національної спілки композиторів України, тож у збірку увійшли ноти до власних композицій та мелодії на вірші інших українських письменників. Ольга Стадніченко назвала книжку актуальною, бо саме такий формат видання зробить її популярною:

«Це збірка українських авторських пісень та поезії. До неї увійшли слова і ноти на сімнадцять пісень українською мовою. І саме те, що в цій збірці є ноти, адже будь-який вчитель музики може використати цю книгу як посібник при розучуванні нот та пісень. Бо, наскільки мені відомо, оця наша галузь освіти пов’язана із мистецтвом, і зокрема з музикою, дуже обділена увагою. Дітей досі вчать на прикладах усіх російськомовних пісень іще радянських часів, бо на них є ноти і діти їх грають. Чого не брати нові нотні збірники і використовувати їх у навчанні школярів?», — розповідає Ольга Стадніченко.

На думку Ольги Стадніченко, поєднання поезії й музики у збірках є найбільш гармонійним:

«Сам собою вірш рідко коли дійде до свого читача. А якщо він лягає на музику і стає піснею, то це, як ми кажемо, вірш знаходить собі крила. І він долітає до читача, до слухача, до глядача вже за рахунок збільшення аудиторії. Тобто в інформаційному просторі він може звучать по радіо, по телебаченню, десь у глядацьких залах тощо. Тобто ми просуваємо український справжній продукт», — каже Ольга Стадніченко.

Книжка Ольги Ліщук видана власним коштом авторки, тож має невеличкий тираж. З питань придбання можна звернутися до Запорізького обласного осередку НСПУ. На презентації були присутні вчителі, члени спілки письменників та просто прихильники сучасного мистецтва. Після заходу ділилися своїми враженнями та говорили, що книжка є актуальною. Ольга Стадніченко як голова Запорізького обласного осередку НСПУ говорить про те, що сучасна українська література є дійсно актуальною:

«Навіть той факт, що на президентську тисячу люди не пішли у спортзали, в кіно чи ще там кудись, а понакупляли книжок – він багато про що говорить. Уже є статистичні дані, що близько шести мільйонів гривень витрачено саме на книжки. Багато книгарень пішли на зустріч покупцям і продають пакетами – це коли вартість якоїсь підбірки 1400 гривні, то її віддають за тисячу. Бо люди все одно мають спрагу до паперових книжок – їх можна погортати, зробити помітки, повернутися ще раз до потрібної закладки. Тож паперові книжки ще мають популярність та не здають позиції», — зробила підсумок Ольга Стадніченко.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я