У Запорізькому музеї зафіксували рекорд України

0

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї представники Національного реєстру рекордів України зафіксували найбільшу кількість предметів фалеристики в одній колекції, присвячених Тарасові Шевченку.

Про це повідомили на сторінці у фейсбуку Запорізького обласного краєзнавчого музею, передає Укрінформ.

“18 травня в рамках святкування Міжнародного дня музеїв у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї було проведено багато заходів. Але найголовніший чекав на всіх нас ввечері. До музею, на виставку «Спадщина Кобзаря«, завітали представники Національного реєстру рекордів України з метою засвідчити рекордну кількість предметів фалеристики в одній колекції, присвячених Т. Г. Шевченку”, — йдеться у дописі.

У Запорізькому музеї зафіксували рекорд України / Фото: Запорізький обласний краєзнавчий музей

Зазначається, що саме в стінах Запорізького обласного краєзнавчого музею така подія відбулася вперше за час існування закладу.

Збиранням предметів фалеристики, тематично пов’язаних з іменем Тараса Шевченка, багато років займається колекціонер Юрій Слободяник. В його колекції нараховується вже понад 3000 одиниць знаків, жетонів, орденів, медалей, медальйонів та монет. Крім того, Слободяник є власником близько 200 видань «Кобзарів», виробів з порцеляни та фаянсу, бюстів, плакеток, скульптури, а також картин, виготовлених з бурштину, бісеру, вишитих нитками, відчеканених, на яких зображено Шевченка в різні періоди його життя.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я