Українська художниця провела в Берліні перформанс у пам’ять про загиблих від війни дітей

0

Українська художниця Марина Палій провела в Берліні акцію-перформанс «Хто захистить українських дітей?», під час якої створили понад пів тисячі ляльок-мотанок з білої тканини та утворили стіну пам’яті з них.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Ми провели нашу акцію, щоб нагадати світові, що від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинуло понад 540 дітей. Вони були позбавлені життя в своїх домівках, лікарнях і навіть в укриттях — місцях, що мали б слугувати прихистком, а стали могилами. Наша мета — вшанувати пам’ять жертв та нагадати, що обстріли в Україні не припиняються, і щодня гинуть цивільні», — розповіла художниця в коментарі Укрінформу.

Акція відбулася 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, поблизу Берлінського собору. Впродовж кількох годин художниця разом з дітьми колективу AdlerA dance створювала ляльок-мотанок з білої тканини та разом утворили стіну пам’яті з них. Усі охочі могли долучитися до процесу.

Українська художниця провела в Берліні перформанс у пам’ять про загиблих від війни дітей / Фото надані Мариною Палій

Протягом перформансу художниця створила 548 ангеликів — відповідно до кількості загиблих дітей.

Як повідомляв Укрінформ, Марина Палій — крафт-мисткиня, що працює з українськими традиційними ремеслами, переосмислюючи вишивку, ляльку-мотанку та інші атрибути української символіки.

У листопаді 2023 року вона провела на площі у центрі Берліна акцію, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору, впродовж якої створювала «жованки» — їстівні ляльки-мотанки.

На фото: німецький публіцист Ріхард Герцінґер, модельєр Франк-Петер Вільде і депутатка берлінського ландтаґу Лілія Усик

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я