Український науковий інститут Гарвардського університету та Український інститут створюють спільний онлайн ресурс «Ukraїnica»

0

Український науковий інститут Гарвардського університету (HURI) та Український інститут при МЗС України об’єднали зусилля, щоб створити сучасну та зручну для користування базу даних перекладів українських джерел для викладання і досліджень. Про це повідомляє ui.org.ua.

Ukraїnica:The Primary Database of Ukrainian Studies (Україніка: база даних першоджерел україністики) слугуватиме онлайн порталом, який допоможе знаходити, зберігати в особистому кабінеті й отримувати доступ до джерел, зокрема до перекладів літератури українських авторів, історичних документів, свідчень очевидців, фільмів та інших першоджерел, що були створені українською мовою і доступні у якісному перекладі англійською.

«»Ukraїniсa» підвищить присутність України в академічному середовищі і не лише на факультетах славістики, а й історії, жіночих студій, антропології та політичних наук,» говорить Сергій Плохій, директор українського наукового інституту Гарвардського університету. «Український інститут відіграє ключову роль у втіленні цієї візії«.

Співпраця Українського наукового інституту Гарвардського університету та Українського інституту над розробкою онлайн платформи відбувається в межах Меморандуму про взаєморозуміння, який сторони підписали у листопаді 2020 року, домовившись про наміри спільно працювати над низкою конкретних проєктів.

«Таке партнерство підсилює наміри Українського інституту зміцнювати освітні та наукові проєкти про Україну у світі,» пояснює Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту. «Більший доступ до якісних наукових праць про Україну в багатьох дисциплінах — це необхідний крок до цієї мети. Маємо велику честь працювати з Українським науковим інститутом Гарвардського університету над цим проєктом

Проєкт «Ukraїnica» задумав та ініціював Олег Коцюба, керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету. Сандра Джой Рассел, редакторка проєкту «Ukrainica» та докторантка Масачусетського університету Амгерст, здійснила ґрунтовну підготовчу роботу, заклавши основи ресурсу. Платформа «Ukraїnica», яка наразі перебуває у розробці, буде розміщена на сайті, спроєктованому українсько-американською IT-компанією QuartSoft. Раніше компанія розробляла вебсайти для журналу Harvard Ukrainian Studies та книжок, що їх видає Український науковий інститут у Гарварді. Незважаючи на виклики, спричинені пандемією коронавірусу, запуск проєкту планується на наступний рік. Амбітні терміни стали можливі завдяки потужній співпраці всіх партнерів.

Український науковий інститут Гарвардського університету — відомий академічний осередок, що підтримує дослідження про Україну в межах факультету мистецтва та наук Гарварду. Його діяльність спрямована на поглиблення знань про Україну в Сполучених Штатах та за їхніми межами через дослідження, видавничі проєкти та викладання, зокрема в галузях історії, мови та літератури. Після проголошення Україною незалежності, його місія охоплює також сучасні політичні, соціальні та економічні питання.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я