«В майбутньому війни будуть вигравати науковці та поети…»

0

 

У Будинку письменників відбулася довгоочікувана подія, над якою ми працювали більше місяця!

З ініціативи керівника прес-центру НСПУ Анни Дрофи Секретаріатом було вирішено провести перші благодійницькі лекції вже в липні. 

Всі зібрані кошти було передано у благодійний фонд «Повернись живим», який вже більше трьох років успішно займається закупівлею тепловізійної оптики для бійців АТО. Гості самостійно могли переконатися у прозорості роботи фонду, адже на заході були присутні представники фонду «Повернись живим» які збирали кошти у скриньки з-під справжніх патронів. З вашою допомогою нам вдалося зібрати невеликі, але вагомі кошти – 1530 грн.

«В майбутньому війни будуть вигравати науковці та поети. А поки ми допомагаємо артилеристам, танкістам, розвідникам та снайперам. А поети і письменники допомагають нам. Благодійний майстер-клас, що відбувся за ініціативи НСПУ — можливість не просто залучити людей до підтримки армії, але нагадати, що війна, на жаль триває, і стосується кожного», — зазначила Віра Прохира, волонтер фонду «Повернись живим».

Голова НСПУ Михайло Сидоржевський, відкриваючи захід, зазначив, що проведення благодійних ініціатив є дуже важливим для збалансованої діяльності Спілки, залучення нової аудиторії, нових облич та ЗМІ. Голова відзначив, що проведення наступних благодійних літературних лекцій планується на жовтень.

Троє лекторів – письменник, сценарист, драматург Богдан Жолдак, композитор і громадський діяч Кирило Стеценко та письменник і політичний діяч Володимир Цибулько — поділилися зі слухачами незрівнянним досвідом.

Богдан Жолдак говорив зі слухачами  про те, чи можна заробити на культурі та чому Америка, не маючи міністерства культури, набагато успішніша в цьому питанні, ніж Україна.

Володимир Цибулько, зважаючи на поважний політичний досвід, говорив з гостями про різноманітні політичні моделі майбутнього, аналізував можливі сценарії розвитку на основі яскравих світових прикладів.

«Особисто для мене, як для журналіста, цікавою була лекція пана Володимира, адже він говорив про майбутні можливі політичні концепції розвитку на приладах. Для сучасності важливо розуміти, куди ми можемо рухатися та які наслідки матимемо», — зазначила Катерина, слухачка. 

Кирило Стеценко захопив слухачів філософськими роздумами про можливі концепції світу.

Також гості мали можливість придбати книги на благодійному ярмарку. Сюрпризом для слухачів стала акція «Головне не обкладинка, а зміст» — книги відомих письменників були загорнуті у папір і дізнатися, що то за твір, відвідувачі могли лише з коротенької рецензії. Учасники приносили власні книги, оцінювали їх та передавали на ярмарок. Серед них був Максим Рильський, онук відомого українського письменника Максима Рильського, який також завітав на благодійний вечір. Для тих, хто не зміг прийти на благодійний ярмарок, ми готуємо сюрприз, але деталі повідомимо пізніше.

Проведення наступних лекцій ми плануємо вже на осінь. Попередня інформація буде опублікована на всіх інформаційних ресурсах НСПУ. 

Прес-центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я