В Україні з 1 січня запрацювали податкові пільги для культури й туризму

0

В Україні з 1 січня запрацював механізм податкових пільг та стимулів для підтримки діяльності у галузі креативних індустрій, культури, туризму, спорту та інших гуманітарних сферах.

Це передбачено Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій» № 962-ІХ, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, звільняється від податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб отримана платниками цільова допомога, яка надається за рахунок бюджетних коштів або коштів міжнародної технічної допомоги для реалізації проєктів або програм у сфері креативних індустрій.

Читайте також: Територію музею-садиби Коцюбинського зроблять привабливішою для туристів

Крім того, запроваджена знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% для операцій із постачання послуг, пов’язаних зі сферами культури й туризму, зокрема послуг із показу вистав, культурно-мистецьких заходів, проведення екскурсій у музеях, зоопарках і заповідниках та їхнього відвідування.

Знижена ставка ПДВ також застосовуватиметься щодо послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення й публічного показу фільмів, адаптованих в україномовні версії для осіб із порушеннями зору та порушенням слуху.

Законом передбачено, що до 2023 року застосовуватиметься знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% до операцій із постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями та подібними закладами.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій” 4 листопада 2020 року.

Президент Володимир Зеленський підписав його 21 грудня.

Джерело: litukraina.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я