В Ужгороді відбудеться вечір фортепіанної музики пам’яті Людмили Шапран

0

1 лютого о 18:30 у великій залі філармонії відбудеться вечір пам’яті високопрофесійної педагогині Людмили Шапран.

Закарпатців та гостей міста запрошує фортепіанний дует молодих геніальних виконавців, внучка артистки Катерини Шапран та Балаж Фазекош.

У програмі прозвучать твори Доменіко Скалатті, Йоганеса Брамса, Фредеріка Шопена та Ференца Ліста. 

Людмила Шапран − це частина історії музичної школи, любляча мама і бабуся, викладачка, яка виховала величезну кількість відомих музикантів. За понад 50 років роботи вона була зразком жіночості, високої культури, ерудиції, професійності, завзятості, вміння досягати поставлених благородних цілей, а також зразком фанатичного служіння професії.

Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

Юна виконавиця Катерина Шапран народилася у маленькому містечку на заході України – Ужгороді. Її музичний шлях був намічений іще в ранньому дитинстві, адже її бабуся вчила фортепіано. Вона доторкнулася до фортепіано у віці трьох років і відтоді музика супроводжувала її життя по-різному. Ще в дитинстві грала багато концертів і брала участь у конкурсах. У 8 років отримала 2 місце на Міжнародному конкурсі «Срібний дзвін» в Україні.

У 15 років вона переїжджає до Словаччини (Кошицька консерваторія), щоб вивчати фортепіано, орган і композицію. Там вона знаходить своє вираження у грі на фортепіано та виграє кілька призів на конкурсах. Зокрема, у 2017 році вона отримала 2 місце на міжнародному конкурсі піаністів імені Д.Задора, а у 2019 році – 3 місце на конкурсі піаністів імені Ф.Шопена у професійній категорії у Відні. У 2019 році Катерина вступила до музичної академії Роберта Шумана в Дюссельдорфі – до відомої піаністки Лізи Смирнової, де вона могла розвивати свою кар’єру та покликання. Під час корони Катерина встигла зробити кілька записів, хоча всі концерти та конкурси були скасовані (Р.Шуман, С.Прокоф’єв).

2022 рік виявився переломним, оскільки почалася війна. Піаністка вирішила використати свої здібності, щоб допомогти країні, і за 4 місяці відіграла понад 10 благодійних концертів для різних організацій, у тому числі для академії, де вона навчається. З 2016 року Катерина Шапран стала частиною фортепіанного дуету з Балажем Фазекашем, із яким вони перемогли на Словацькому конкурсі камерної музики 2017 року. Нещодавно вони виграли 2 місце на конкурсі Sigard Rometsch у Дюссельдорфі, Німеччина.

Молодий піаніст Балаш Фазекаш народився на кордоні Угорщини та Словаччини. Перші кроки в музиці відразу виявили його винятковий талант. У дитинстві брав участь у кількох змаганнях і ставав призером. У віці 15 років він почав навчання в музичній консерваторії в Кошице і вже отримав 3-тю премію на міжнародному конкурсі Toperzer і спеціальний приз EMCY. Його навчання насичене концертами, майстер-класами та конкурсами. Після 4 років навчання він отримує 1-шу премію на міжнародному конкурсі Шопена у Відні зі спеціальним призом: концерти в Польщі. З 2016 року займається камерною музикою та створює фортепіанний дует з Катериною Шапран. У підсумку в 2017 році вони отримали 1-шу премію на конкурсі камерної музики в Словаччині.

З жовтня 2019 року Балаш є студентом Університету музики імені Роберта Шумана в Дюссельдорфі у професора Тобіаса Коха. Відтоді він брав участь у багатьох фестивалях у Німеччині, Іспанії, Чехії та Україні. Його гра дуже чуттєва і глибока, в його репертуарі переважно література Шопена і Ліста, цього року він був півфіналістом Шопенівського конкурсу в Дармштадті. Разом із Катериною вони продовжують розвиватися як камерні музиканти та як солісти. Нещодавно вони здобули 2-гу премію на конкурсі Ромеча в Дюссельдорфі в дуеті.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я