Видавництво «Наукова думка» ліквідовують: що відомо?

0

Науково-виробниче підприємство «Видавництво “Наукова думка”» припиняє свою діяльність. Про це Читомо повідомили у видавництві «Наукова думка».

Наразі установа перебуває в стані припинення. За словами завідувачки відділу розповсюдження книжкових видань Вікторії Агеєвої, «Наукова думка» припиняє свою діяльність за рішенням Національної академії наук України (НАН).

«Видавництво “Наукова думка”, якому 102 роки, ліквідовують. Книжок у нас більше ніхто не зможе купити», — зазначила Агеєва у коментарі для Читомо.

На сервісі моніторингу реєстраційних даних українських компаній «Опендатабот» зазначили, що щодо установи ініціювали процедуру банкрутства 5 жовтня 2024 року.

Окрім того, зачиняється і книгарня, яка розташована по вулиці Терещенківська та онлайн-магазин видавництва. Як зазначає Агєєва, працівникам про звільнення повідомили за 2 місяці до припинення діяльності підприємства.

Головою комісії з припинення стала заступниця директора з питань наукової та видавничої діяльності видавничого дому «Академперіодика» Олена Жук. За її словами, «Наукову думку» ліквідовують у межах процесу оптимізації від НАН.

Також Жук зазначила, що видавництво завершить видання, які залишилися в роботі.

«Видавництво завершить усі процеси, пов’язані з державними замовленнями, адже ми маємо розуміти, чи бюджетні кошти використали за призначенням», — додала голова комісії.

Читомо вже звернулося до НАН за додатковою інформацією.

Останній день роботи книгарні видавництва «Наукова думка» — 2 грудня 2024 року. Також проходить фінальний розпродаж літератури зі знижками до 75%.

Видавництво «Наукова думка» — науково-виробниче підприємство, що входить до складу НАН України. Установу створили у 1922 році, а очолив редакцію український письменник, історик та філолог Агатангел Кримський. Останні кілька років видавництво випускало енциклопедії різних напрямів та словники з української мови.

Як повідомлялось, у серпні 2024 року Читомо запитало книгарні з довгою історією, як вони адаптовуються до змін на ринку. Серед опитаних також була книгарня «Наукова думка».

Нагадаємо, у межах спецпроєкту Читомо «До друку!» включило видавництво «Наукова думка» до списку 20 найважливіших видавничих брендів за всі роки історії України.

Чільне зображення: Наукова думка

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я