Відбулась церемонія вручення Всеукраїнської літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

0

У день, коли в Україні вшановують журналістів – тих, хто стоїть на варті правди, у Львові відбулася знакова подія – десяте вручення Всеукраїнської літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди. Цією відзнакою, заснованою Львівською обласною радою, Всеукраїнським братством ОУН-УПА та Львівською обласною організацією Національної спілки письменників України, щороку нагороджують авторів поетичних збірок патріотичного спрямування, що зміцнюють духовний і національний стрижень українського суспільства.

Першу премію отримала Ірина Білінська із Золочева за збірку «Час кульбаб», де поєднано богословську глибину та філософію любові до рідного. Другу премію – киянка Інна Ковальчук за збірку «Анестезія» – емоційно насичену поетичну сповідь, у якій біль і зцілення, мов антагоністи, ведуть внутрішній діалог у кожному рядку. Третю премію здобула Мирослава Данилевська-Милян за книгу «Зорі на стежці» – світлу й ніжну лірику, сповнену любові до рідного краю, природи та людських почуттів. Поезія лауреаток – це не просто вірші, а щирі духовні звернення, здатні торкнутися серця й пробудити національну свідомість. Тож найкращим підсумком церемонії стали слова Мирослава Мариновича: «Зло приходить із насильством. Але навіть сильні створіння зазнають поразки, якщо в серці – брехня. Народ, який воскресає знову й знову, – не зламати».

Лавреатки отримали дипломи, медалі, комплекти книг шеститомника антології патріотичної поезії та грошову винагороду. Цього разу були відзначені пам’ятними годинниками від голови Львівської обласної ради і члени Журі премії за свою багаторічну літературну та громадську працю: поети Олесь Дяк, Богдан Смоляк та Оксана Лозова.

Премія імені Катерини Мандрик-Куйбіди – це не лише відзнака для поетів, а й пошанування духу. Як зазначив син поетеси Василь Куйбіда – український поет, політик, громадський діяч та науковець :«Живе той, хто спілкується з Богом. У часи лихоліття саме поети зберігають світло. Це – не просто художній текст, а молитва за кожного з нас». Він подякував Олесеві Дяку за десятилітню працю та з усмішкою зізнався, що трохи заздрить поетові, бо саме йому мати довірила власну творчу спадщину для перших публікацій. Василь Куйбіда від імені голови Спілки також вручив Подяку НСПУ композиторові і співаку Вікторові Гембарі за популяризацію творчості Катерини Мандрик-Куйбіди.

Багатолітній голова Журі премії Олесь Дяк розповів у своєму виступі, що цьогорічні дипломи лауреатів мають новий вигляд: поряд із віршем Катерини Куйбіди, як було раніше, на них зображено ще й обкладинки книг лауреаток. І додав з тривогою, що нагородних медалей ще вистачить на наступний рік…

Нагадаємо: Катерина Мандрик-Куйбіда (1927–2004) – українська поетеса, громадсько-політична діячка, учасниця визвольних змагань, багатолітня політув’язнена. Попри відсутність формальної освіти, вона володіла сімома іноземними мовами. Її поезія виростає з досвіду життя, наповненого переслідуваннями та поневоленням, і є доказом незламності людського духу.

В ювілейній церемонії взяли участь і виступили Мирослав Маринович – філософ, член-засновник Гельсінської групи, політв’язень СРСР; Ростислав Тістик – голова підкомітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України; Ярослав Гасяк – керуючий справами Львівської обласної ради; Ірина Кулинич – заступник міського голови Львова з гуманітарних питань; Орислава Сидорчук – голова Всеукраїнської громадської організації «Союз Українок».

Леся БЕРНАКЕВИЧ, Львівська обласна організація НСПУ

Світлини на згадку зафіксував маестро Йосип Марухняк

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я