У Національному музеї літератури України у співпраці з Національною спілкою письменників України в рамках проєкту «Нова доба» відбулась презентація нової поетичної збірки «… якщо не тепер?» Ольги Ольхової.
Пані Ольга – поетеса, журналістка, літературна редакторка, кандидатка наук. У творчому доробку авторки 4 поетичні книги, наукові та методичні праці. Вона є укладачкою та співавторкою збірників та антологій. Її твори перекладені багатьма мовами світу, зокрема: англійською, польською, білоруською, литовською, грузинською та іншими. Окрім літературних звершень, пані Ольга – засновниця LitCom та міжнародного проєкту «Спільномова», а також співзасновниця луцької літературної резиденції «Місто натхнення».
Зустріч видалась неймовірно теплою та затишною. Говорили про все, починаючи з дитинства поетеси, згодом перші віршовані твори у 8 років, говорили про цікаві міжнародні проєкти. Звучала чуттєва поезія, інтимна лірика, що переносила у світ ніжних почуттів, захоплювала з перших хвилин зустрічі. Особливо вражала поезія на військову тематику, викликала важкі почуття у серцях слухачів. Це твори про виклики часу, крихкість і витривалість, радість і відчай. Як зазначила Ольга Ольхова, для неї поезія – терапія, спосіб проживання подій, рефлексування над ними.
Дивували всіх присутніх проєкти пані Ольги. Вона із захопленням розповідала про створення LitCom, про заохочення людей та просто рефлексії до яких спонукають книги. Далі авторка розповідала про літературну резиденцію “Місто натхнення”. Це проєкт, покликаний популяризувати місто Луцьк як культурний осередок, здійснювати його промоцію як привабливої туристичної дестинації. І все це засобом літератури. За час існування «резиденції» у Луцьку вже жили й творили топові українські письменники – Оксана Забужко, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Любко Дереш, Макс Кідрук.
Книга, що презентувала авторка – «… якщо не тепер?» – нова поетична збірка, у ній вміщені тексти написані протягом останніх кількох років. Головні метафори, що прослідковуються у всіх поезіях – плинність часу та невідворотність почуттів: любові, розпачу, страху. Поезії пройняті болем війни… її передчуттям, проживанням… Символічна назва «…якщо не тепер?» відгукується розумінням важливості кожної прожитої миті. Цю ж концепцію розгорнуто в 5 розділах, кожен із яких говорить про особливу так звану «обставину часу».
На завершення авторка радо відповідала на запитання аудиторії та модераторки заходу, секретаря НСПУ по роботі з молодими авторами, письменниці та журналістки Юлії Бережко-Камінської.
Текст і фото: Національний музей літератури України
Прокоментуєте?