«Віддав життя за свободу»: у Краматорську відкрили пам’ятник Василеві Стусу

0

Це єдиний монумент письменнику на звільненій частині Донеччини.

У Краматорську відкрили пам’ятник письменнику Василеві Стусу, який загинув у радянських таборах. Про це повідомляє «5 канал».

Пам’ятник встановили на початку вулиці, яка зветься його ім’ям. Скульптура складається з двох частин. Портрет на металевому тлі. На перший погляд заіржавілий, такий задум автора. І білі колони. Це портал із віршами поета.

Автор роботи – архітектор родом із Краматорська В’ячеслав Гутиря. Ініціаторами встановлення композиції стали місцеві  підприємці,  які об’єднались у громадську організацію. Це єдиний пам’ятник Стусу на звільненій частині Донеччини. В окупованій Горлівці була табличка на школі, де викладав поет.

«Уві сні до мене прийшла ця композиція. Ідея така – творчість у людини світла, а життя воно важке було. Ми знаємо, тому біле та чорне», – розповів автор скульптури В’ячеслав Гутиря.

Він герой. Герої – це ті, хто борються за свободу, до того ж він віддав життя за свободу», – наголосив ініціатор встановлення пам’ятника Володимир Сергієнко.

Василь Стус був громадянином. Він боровся за волю всіх, не тільки особисто, але і за кожного українця», – зазначила мешканка Краматорська.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я