Відійшов у засвіти відомий український письменник і перекладач Лесь Герасимчук

0

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що ввечері 12 червня відійшов у засвіти Лесь Абрамович Герасимчук – відомий український письменник, філолог, перекладач, культуролог, член НСПУ.

Лесь Герасимчук народився у Києві 8 жовтня 1944 р.

Публікував свої твори з 1960 року в галузі літературного й науково-технічного перекладу, розвідки з літературознавства, філософії, естетики, власні поетичні твори. Через клопоти з КДБ і неможливість працювати за безпосереднім фахом близько 17 років очолював відділ інформації в Інституті комплексного використання водних ресурсів. Заснував і видавав низку галузевих журналів, у котрих також вів англійську частину. Редагував англійські видання низки провідних українських часописів. Протягом двадцяти років співробітничав із Всесоюзним бюро науково-технічного перекладу, де працював переважно у системі чотирьох мов: англійська-українська-польська-російська. Перший головний редактор тижневиків «Влада і політика» та «Президентський вісник». Від часу до часу працював синхронним перекладачем: міжнародні конференції та науково-документальні фільми.

Основні галузі знання, у яких здійснював переклади з англійської та на англійську: художня література, філософія, культурологія, логіка, мистецтвознавство, історія, водні ресурси, екологія, економіка, медицина, теорія прийняття рішень, екобезпека тощо.

Видав кілька десятків книжок перекладів з ряду європейських мов і власних творів.

Здійснив низку перекладів з грецької Біблії та видав перекази Святого Письма для різних категорій населення.

Уклав і видав кілька англо-українських та українсько-англійських словників.

Висловлюємо щирі співчуття родині та друзям померлого.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я