Вийшов документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє»

0

На міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» СтратКом ЗСУ презентував документальний фільм «Спротив та Єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє».

Стрічка аналізує важливість літератури в контексті гібридної війни, підкреслюючи роль письменників у формуванні національної свідомості та культурної опори країни.

Серед експертів, які долучилися до зйомок у відео: Володимир Єрмоленко, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Олександр Михед, Ірина Цілик, Артем Чех.

«Це літописці, які здатні зафіксувати акти геноциду, воєнні злочини, скоєні окупаційними російськими військами. Це один із засобів, якими ми можемо передати знання цивільній аудиторії, а також нашим міжнародним партнерам, які, можливо, через історії такі зможуть глибше зрозуміти, чим насправді є широкомасштабне вторгнення. З іншого боку — це інструмент для передачі знань наступним поколінням українців і тим, хто зараз змалечку змушений ховатися від повітряних тривог, на чиє дитинство це все впливає», — зазначили у СтратКом ЗСУ.

У фільмі письменники розповідають:

  • як широкомасштабне вторгнення вплинуло на літературу;
  • як українська культура протистоїть гібридній зброї агресора;
  • як література розповідає світу про ситуацію в Україні;
  • як формування покоління переможців може стати підґрунтям для побудови країни майбутнього.

У презентації на Книжковому Арсеналі взяли участь:

  • представники СтратКому ЗСУ;
  • полковник Артемій Катков — керівник проєкту, тимчасовий виконувач обов’язків начальника Управління стратегічних комунікацій ГШ ЗСУ;
  • капітан Олег Шпак — автор ідеї проєкту, офіцер відділу Управління стратегічних комунікацій ГШ ЗСУ;
  • Артем Чех — письменник, автор понад п’ятнадцяти прозових і нонфікшн книжок;
  • Олександр Михед — письменник, автор десяти прозових і нонфікшн книжок.

Документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє» є другим фільмом у серії «Спротив та єдність», започаткованій СтратКомом ЗСУ з метою аналізу гібридних проявів агресії росії проти України протягом російсько-української війни з 2014-го року, відновленої Незалежності України з 1991 року та історії останніх століть.

Як повідомлялося, минулого року на стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Також можна подивитися фільм про Івана Дзюбу.

Зображення: YouTube

Джерело: АрміяInform

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я