Як про Лесю Українку говорили по-новому в «POETY. Діалог поколінь»

0
508

«POETY. Діалог поколінь» – це літературно-музичний проєкт, ініціаторкою якого стала українська музикантка Соломія Чубай. Він розповідає про поетів і поеток, які у 2021 році святкували б свої ювілеї. 

Журналісти «Район.Культура» дізналися про це зі сторінки проєкту у фейсбуці та вирішили дізнатися про це більше.

Музикантка з цілою командою професіоналів знімає відео, де зі знавцями творчості майстрів слова спілкується про їх життя та творчість. Але саме вона є ідейною натхненницею та авторкою проєкту, співачка, благодійниця, авторка «Колискові для Олекси», «Колискові для Олекси – 2», «POETY» та «POETY. Діалог поколінь», «П’ятикнижжя».

«Цей проєкт в мене проростав довго. Мене вразила розповідь про батька, Грицька Чубая. Те, що у 15 років він створив підпільний літературний гурток у своєму селі, де читав заборонену у 60-х роках українську поезію, через що його дівчина здала його до КДБ. У допиті брав участь чоловік із прізвищем Франко і батько спитав: «Як ви можете з таким прізвищем працювати на таку сумнівну організацію? Тато мріяв, що українська поезія зазвучить у цілому світі під музику джазових та симфонічних оркестрів», – каже Соломія Чубай.

У проєкті йдеться не лише про відомих широкій аудиторії митців слова, таких як Іван Франко або Павло Тичина, але й про менш знаних авторів, наприклад, ― Дніпрову Чайку або Людмилу Василевську-Березіну, українську поетку ХІХ століття. 

З нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки, Соломія Чубай включила й в проєкт корифейку української поезії. З українськими поетесами та літературознавицями – Оленою Галетою та Оленою Гусейновою вони розмовляли про поетесу так, як ніколи раніше. Модерує розмову Юрій Кучерявий.

У відео йдеться про: 

  • «аристократичне походження» та вплив сім’ї на життя Лесі Українки; 
  • про Лесю Українку та її чоловіків; 
  • про фемінізм у житті авторки, про авторку, що являє собою фемінізм; 
  • про особливості поезії Лесі Українки та чому важливо вміти тримати дихання; 
  • про те, чому експертки персонально люблять та шанують Лесю Українку;
  • про те, чому ж Леся Українка така особлива – як особистість та письменниця.

Джерело: history.rayon.in.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я