Затопило бібліотеку в Харкові — пошкоджено тисячу книжок: розповідає завідувачка Людмила Тимофеєва

0

Холодногірську бібліотеку в Харкові затопило — пошкоджено близько тисячі книг, які тепер доведеться списати.

Про це бібліотека повідомила у соціальних мережах.

«На фоні постійних сирен, прильотів, зруйнованих будинків, загиблих людей в Харкові — наша біда — не біда, але ж як болить!», — поділилася команда закладу в дописі.

У коментарі для Суспільне Культура завідувачка бібліотеки Людмила Тимофеєва розповіла, що це постійна проблема бібліотек і закладів культури, які розташовуються у житлових будівлях, і це не перший раз, коли заклад підтоплює.

Але нині на другому поверсі прорвало трубу: за ніч залило великий абонементний зал і вода зранку була аж біля входу. Тимофеєва розповідає, що працівники вичерпали десь 15 відер води, протерли все, але попри це досі стоїть важке вологе повітря і з-під стелажів підтікає вода.

«Бо коли робили ремонт, то між кам’яною стіною і гіпсокартоном десь 20 чи 30 сантиметрів, і там всередині ця вода, і вона підтікає і підтікає спід цієї шафи», — додає вона.

Найбільше постраждали стелажі з українською класичною літературою та закордонною: «Там є і видання 67-го року Шевченка, але ж ви розумієте, це Шевченко. І це Леся Українка. Там скількись томів перевидали, але ж вона скільки коштує — хто це нам її купить і коли вона в нас з’явиться? Тому я тремчу за кожною книгою».

Загалом пошкоджено близько 1000 книжок, з них 500 повністю знищені водою. Тепер бібліотекарів чекає довгий процес списання.

«Люди думають, що взяли книжку з полиці, викинули в смітник і поставили нову. Але це не так», — розповідає Тимофеєва.

Спочатку складається акт, який підписує комісія, що ця книга дійсно пошкоджена, а потім після підпису бухгалтерії та відділу комплектування видання відають на перероблення, а отримані кошти перераховують на розрахунковий рахунок відділу культури Холодногірського району.

«Тепер, коли книжки мокрі, їх не приймуть на макулатуру. Тому ми викликали комунальну організацію, яка скала акт, що дійсно приміщення було пошкоджено, стався залив водою і тепер ми будемо списувати. І ми двічі втратили: і самі книги, і кошти за перероблення цих книг», — додає завідувачка.

Тимофеєва також розповіла, що вже вдалося домовитися з будівельниками, які привезли спеціальну сушарку, що конденсує вологу: «Тільки вчора під кінець дня вони вилили майже 4 літри води».

У соцмережах люди гуртуються, щоб допомогти бібліотеці відновити втрачені фонди. Зокрема, засновниця видавництва «Відкриття» Наталія Васильєва закликала надсилати книжки у Харків. Також до збору книжок приєдналася Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Грушевського.

Знищено тисячі книжок: затопило бібліотеку в Харкові

Холодногірська бібліотека у Харкові. Facebook/Холодногірська Бібліотека

Тимофеєва розповідає, що будівля, де розташовується бібліотека, знакова. До того як побудували харківський будинок «Слово», саме тут жили письменники: Павло Тичина, Юрій Яновський, Наталя Забіла та інші.

У березні 2023 року бібліотекарка Марія Коноплянник розповідала Суспільне Харків, що загалом із фондів треба списати понад 25 тисяч книг — за рекомендацією Міністерства культури. Мова йде про твори сучасних російських письменників, які підтримали агресію Росії проти України, а також класику російської та радянської літератури.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Поліна Горлач

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я