Житомирщина: Премія на честь відомого народознавця знайшла перших лауреатів

0

У Малині на Житомирщині визначили перших лауреатів літературної премії імені Василя Скуратівського, яку влітку нинішнього року заснувала міська рада для вшанування пам’яті та популяризації творчості видатного земляка.

Про це повідомляє golos.com.ua.

Автор «Берегині» своє багатолітнє творче життя присвятив вивченню народних звичаїв, традицій і обрядів, пізнанню багатої духовної культури наших предків. Відповідно до положення, літературна премія імені Василя Скуратівського є творчою відзнакою, якою нагороджують письменників за високохудожні твори українською мовою, які утверджують духовні цінності українського народу, співзвучні настроям любові до рідного краю, вихованню національної свідомості. Її присуджуватимуть щороку до дня народження відомого народознавця, етнографа і письменника у двох номінаціях: «Художня література» і «Народознавство». Лауреатів нагороджуватимуть дипломом та грошовою винагородою у розмірі дві тисячі гривень.

Цьогоріч твори претендентів на премію надійшли не лише з Малина, а й з Києва, Житомира, Мелітополя, Миколаєва і Бердичівщини.

Рішенням оргкомітету першим лауреатом премії імені Василя Скуратівського в галузі художньої літератури став письменник, публіцист, громадський діяч, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський — за книгу «Час фарисеїв і героїв».

А в галузі народознавства премії удостоєний відомий український фольклорист, етнограф, літературознавець, письменник, провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мовознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України Микола Дмитренко — за вагомий внесок у духовне відродження України та книгу «Актуальна фольклористика».

Оксана ЛУК’ЯНЕНКО

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я