Знає весь світ: у селі на Волині облаштували музей відомих односельців

0

Вихідцями з маленького села Сильне, що у Луцькому районі, є чимало відомих на весь світ талановитих людей. У місцевій школі облаштували музей відомих односельців.

Нині у сільській школі навчається 77 учнів. Тут всіляко плекають патріотичний дух, ідеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

Особливо цінують місцеві історію рідного краю. Бо ж у стінах цього закладу навчались ті, хто здобув усесвітнє визнання. Ще 2005 року на базі школи створили музей відомих людей села. Тут представлені експонати відомих письменників та художників, які є уродженцями села Сильне.

«Це наш Степан Радіон, якого зараз уже немає. Проживав ув Австралії, емігрував 1949 року. Це письменник, журналіст, критик, громадський діяч. Його ім’я відоме за межами України. Закінчував нашу школу, – розповідає директор ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Сильне Степан Кирилюк. – Маємо подаровані ним книжки, найпопулярніша – книжка «Сильно». У нас представлена частина його бібліотеки, яка була нам подарована з Австралії».

У шкільному музеї рідного села Степана Радіона зберігається чимало книг з особистого архіву.

Як розповідає директор школи, родичі відомого письменника та журналіста неодноразово відвідували село Сильне та привозили експонати, завдяки яким колекцію вдалося розширити. Цікаво, що Степан Радіон – не єдина місцева знаменитість.

«Ще одна гордість нашого села – Мирон Нестерчук. Це письменник, поет, художник і член Спілки письменників України, перекладач із вірменської на українську, – зазначає Степан Кирилюк. – У дитячі роки дуже любив малювати, у нас представлені його перші картини».

Джерело: volynnews.com

Прокоментуєте?