У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей у рамках спільного проекту з Міжнародною організацією з міграції «Mental Health & Books Cafe» відбулась зустріч із письменницею Іриною Іваськів.
Ірина Іваськів – людина творча та різнопланова. Педагог за фахом та автор великої кількості методичних розробок, письменниця (20 виданих книг), член НСПУ, журналістка, художниця, музикантка, композиторка (500 пісень, 5 виданих нотних збірок), виконавиця власних пісень, багатодітна мама (виховує 8 дітей – своїх та прийомних).
Письменниця презентувала свої нові книжки «Думки з тамбуру. Перші 100 днів» та «Думки з тамбура. Воєнне літечко».
«Думки з тамбуру. Перші 100 днів» – це збірка замальовок про життя та почуття матері, яка, як може, ховає дітей від небезпеки, від війни. У перші дні ще не було програми в смартфоні про повітряні тривоги, сирени були чутні погано, до бомбосховища далеко. Тому Ірина, з дітьми, ховалась у маленькому холодному тамбурі перед вхідними дверима своєї квартири. Там діти вчили уроки, а їхня мама працювала і писала у фейсбуку свої нотатки.
На запитання: «З чого почалася ця книга?». Ірина відповідає: «З переляку». Нам усім було страшно – за дітей, батьків, за себе. Ірина писала у фейсбуку про все, що відгукувалося болем, що особливо хвилювало у ті дні. А потім її друзі із соцмережі запропонували видати все це. Зробити книгу. Форма календаря для цього видання – спосіб наочно зафіксувати події, щоб краще розповісти про них.
Слідом за першою книгою вийшла і друга – «Думки з тамбура. Воєнне літечко». Якщо першу книгу оформлено в чорно-білих тонах, то воєнне літо вже у кольорі. Перший жах минув. Ми навчилися жити зі своїм болем і зміцніли.
Авторка читала уривки зі своїх книг, а також продемонструвала три відеокліпи своїх пісень у власному виконанні та виконанні учасника шоу «Голос країни» Петра Перебийноса, які розчулили авдиторію до сліз, адже присвячені покаліченому дитинству українських дітей у воєнному лихолітті.
Пані Ірина провела майстер-клас із написання невеличких оповідань на прикладі твору Е. Гемінґвея із 6 слів. Учасники зустрічі написали власні оповідання, які так чи інакше були пов’язані з вірою в нашу Перемогу.
Тетяна Дороніна