Держдеп США оприлюднив звіт про права людини в окупованому Криму: РФ піддає кримських татар і українців насильству

0
513

Держдепартамент США у вівторок, 30 березня, оприлюднив доповідь за 2020 рік про дотримання прав людини у світі, у якому значний розділ присвячений Україні та окупованому Криму.

Як повідомляє пресслужба Держдепу США, російська окупаційна влада піддає кримських татар і етнічних українців фізичному насильству, тортурам або такому, що принижує гідність. США отримували безліч повідомлень про те, що у Криму принижують людей, які виступають проти окупації, і використовують каральне психіатричне ув’язнення для тиску на бранців. Політв’язнів утримують у в’язницях в суворих і небезпечних для життя умовах, їм можуть відмовляти в медичній допомозі навіть за наявності серйозних захворювань.

У доповіді сказано, що у Криму тривають довільні арешти і затримання, які, як уважають спостерігачі, використовуються для залякування і в якості покарання для тих, хто виступає проти окупації. У поселеннях кримських татар регулярно проводять обшуки, що супроводжуються затриманнями і відкриттям кримінальних справ. До затриманих часто не пускають адвокатів.

Також у звіті зазначається, що окупаційна влада не розслідує належним чином убивства жителів Криму і підозрілі випадки смертей і зникнень, кваліфікуючи їх як «самогубства».

У деяких випадках жителів окупованого Криму змушували здати українські паспорти, що ускладнювало їхній виїзд за кордон, тому що багато країн не визнають «паспорти» російської окупаційної влади. Також окупанти вимагали від усіх жителів Криму стати громадянами Росії — ті, хто відмовився, могли піддатися «депортації».

На території Криму обмежують свободу слова та вираження поглядів. Окупаційна влада вважає інакомислення «екстремізмом» і піддає за це репресіям.

«Більшість незалежних ЗМІ була змушена закритися в 2015 році після того, як окупаційна влада відмовилися їх зареєструвати. За даними Кримської правозахисної групи, після початку окупації багато місцеві журналісти покинули Крим або кинули свою професію. Оскільки у Криму не залишилося незалежних засобів масової інформації, а професійні журналісти зіткнулися із серйозним ризиком репортажів із півострова, громадські активісти були основним джерелом інформації про події в Криму «, — ідеться у звіті.

Також окупанти заборонили більшість передач українською та кримськотатарською мовами, замінивши їх на російські. На кримських радіостанціях забороняють умикати пісні українських співаків.

США отримували повідомлення, що кримських татар переслідують за їхню мову і забороняють розмовляти нею на робочому місці. Також їм заборонили відзначати кримськотатарські національні свята й обмежили використання їхніх прапорів і символів.

У Держдепі США також заявили, що російський уряд продовжує озброювати, навчати, керувати і битися разом із бойовиками на Донбасі.

«Авторитетні спостерігачі описують тисячі смертей і травм серед цивільного населення, а також численні зловживання російськими силами на українському Донбасі. Влада також проводила політично вмотивовані арешти, затримання та судові процеси над українськими громадянами в Росії, багато з яких стверджували, що піддавалися тортурам»,- зазначили у звіті.

Що відомо

Міноборони України планує наростити число військових угруповань на території підконтрольної частини Донецької і Луганської областей, а також на кримському напрямку для «припинення провокаційних дій і реагування на загрози».

У США готують засекречені віртуальні військові навчання, метою яких буде пропрацювати сценарії реакції американських військових на несподівану агресію з боку Росії та Китаю.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я