ДЛЯ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ РІШЕННЯМ КИЇВРАДИ ВСТАНОВЛЕНА МІНІМАЛЬНА СТАВКА ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ В КИЄВІ – 0, 01%

0

У газеті «Хрещатик» від 6 листопада (№ 120) опубліковано Рішення Київської міської ради № 1910/5974 від 18 жовтня 2018 року «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві».

         Згідно з цим рішенням, для всіх національних творчих спілок (у тому числі й для Національної спілки письменників України) ставка земельного податку у місті Києві встановлена на рівні 0,01 % від нормативної грошової оцінки. У грошовому вимірі для нас за користування земельною ділянкою по вулиці Банковій, 2 це становитиме близько 560 гривень на місяць.

         Питання про зниження земельного податку на початку нинішнього року було ініційоване керівництвом Національної спілки письменників України і підтримане іншими творчими спілками.

Від імені Національної спілки письменників України висловлюю подяку депутатам Київради, і насамперед членам бюджетної комісії (голова А.Странніков) за підтримку нашої ініціативи.

Нагадаю, що, згідно з попереднім рішенням Київради, для Спілки письменників ставка земельного податку за користування земельною ділянку по вулиці Банковій, 2 з 1 січня 2017 року становила близько 157 тисяч гривень на місяць, що поставило під загрозу існування Спілки. Нам вдалося отримати підтримку депутатів Київради, і наприкінці травня 2017 року ця сума була зменшена до 56 тисяч гривень на місяць. І ось депутати Київради пішли назустріч клопотанню усіх національних творчих спілок. Це великий успіх і для нас, письменників, з чим я щиро вітаю усіх колег.

Також варто зазначити, що з ініціативи НСПУ на розгляді в Верховній Раді перебуває проект закону про скасування земельного податку для всіх національних творчих спілок в межах України. Ми будемо шукати можливості для ухвалення цього надзвичайно важливого закону. 

Михайло СИДОРЖЕВСЬКИЙ,

голова Національної спілки письменників України.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я