Із засідання Правління НСПУ

0
756

Третього березня  під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося засідання Секретаріату та Правління НСПУ, на яких були обговорені важливі питання  життєдіяльності Спілки й ухвалено відповідні рішення.

Як уже повідомлялося, на Правлінні ухвалено рішення скликати 31 березня з’їзд письменників. 

На засіданні Секретаріату виконувачем обов’язків голови оргкомітету з підготовки та проведення Міжнародного шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій» затверджено секретаря по роботі з молодими авторами, голову Луганської обласної організації Б.Гайворонську. Це рішення ухвалено у зв’язку з хворобою першого заступника голови НСПУ В.Мельника, який дотепер керував роботою оргкомітету.                    

Правлінням ухвалено рішення у відповідності зі статтею  4.12 п. 2 Статуту НСПУ, в якому сказано, що «замість вибулих членів Правління НСПУ за посадою (голови обласних (територіальних) організацій НСПУ, секретарі НСПУ, заступники голови НСПУ за поданням голови НСПУ до складу Правління НСПУ кооптуються новообрані», вивести зі складу Правління НСПУ О. Косенка, колишнього голову Кіровоградської ОО НСПУ та О Конечну, колишню голову Чернігівської ОО НСПУ. До складу Правління кооптувати В. Бондаря і Г. Арсенич-Баран. У відповідності зі статтею 4.12 п.3 Статуту НСПУ, в якому сказано, що «за поважних причин з подання голови НСПУ також замінюються шляхом кооптування члени Правління НСПУ, яких було обрано з’їздом (загальними зборами) НСПУ», вивести зі складу Правління колишнього директора видавництва «Український письменник» Ю. Буряка. У відповідності з поданою заявою, вивести зі складу Правління О. Чорногуза. Кооптувати до складу Правління НСПУ В. Абліцова. 

Було затверджено штатний розклад та фінансовий план НСПУ на 2017 рік. 

Голова Всеукраїнської приймальної комісії НСПУ П. Засенко доповів про результати засідання Приймальної комісії НСПУ, яке відбулася 1-2 березня. Загалом було розглянуто 74 справи, 41 письменник рекомендовано до прийому в Спілку, 33 – відхилено.  П. Засенко наголосив, що роботі Приймальної комісії неабияк перешкоджає те, що багато робіт подається не за Статутом НСПУ. Мається на увазі жанрове різноманіття, яке не відповідає вимогам (дисертації, фоторепортажі, посібники, путівники). Правління ухвалило рішення про прийом до НСПУ рекомендованих Приймальною комісією літераторів.

Голова НСПУ М.Сидоржевський  доповів про роботу статутної комісії, яка готує зміни та доповнення до Статуту НСПУ у відповідності з чинним законодавством, враховуючи нові вимоги законодавства для збереження Спілкою статусу неприбуткової особи. Саме цим викликане рішення про скликання позачергового з’їду. Склад статутної комісії:  М. Сидоржевський (голова комісії), В. Мельник, О. Гордон, В. Герасимчук,  Я. Ткачівський, М. Славинський, Б. Фінкельштейн, О. Лупій, В. Фольварочний, А. Чубинський, Б. Пономаренко, В. Мельников, В. Карпенко. 

Беручи до уваги те, що головним питанням на з’їзді буде затвердження змін і доповнень до Статуту НСПУ, а також зважаючи на надзвичайно скрутне фінансове становище Спілки, на Правлінні ухвалено рішення делегувати на з’їзд Правління у повному складі, а також делегатів від Києва та областей за квотою 1 до 30.  Затверджено оргкомітет для організації та проведення засідання у складі Т. Пишнюк (голова), О. Гордон, В. Герасимчук, О. Божко, С. Бондаренко, В. Женченко, А. Качан, М. Славинський, А. Стожук, Я. Ткачівський, В. Трубай, В. Фольварочний, І. Гайворон, Ю. Бережко-Камінська, В. Саламаха, О. Аленін, В. Мельников, Г. Славінська, А. Дрофа.  

Також ухвалено опублікувати в «Літературній Україні» проект статуту після розгляду робочою групою для обговорення та внесення пропозицій для винесення рішення на з’їзді. Головам обласних (територіальних) організацій забезпечити представництво відповідно до ухвали.  

Ухвалено рішення у 10-денний термін надіслати  головам обласних організацій електронну версію внесених змін і доповнень до чинного Статуту НСПУ для обговорення на зборах. 

Голова НСПУ М.Сидоржевський доповів про становище в НСПУ (текст виступу друкується).

Також обговорено інші питання порядку денного. 

Зокрема, затверджено положення про Консультативну раду НСПУ з питань дотримання Статуту  НСПУ й письменницької етики. 

З метою здійснення перевірки стану майна Спілки створено робочу групу у складі Д. Іванов, В. Женченко, А. Чубинський, Г. Арсенич-Баран, В. Саламаха. 

Правлінням НСПУ виведено зі Спілки письменників О.Жовну з Кіровоградщини у відповідності з його заявою та рішення правління Кіровоградської обласної організації.

Правлінням НСПУ прийнято рішення виключити зі складу ревізійної комісії В. Люлич, яка подала заяву за власним бажанням, а на її місце кооптувати В. Корнійчука, головного редактора журналу «Музика».

Правлінням НСПУ ухвалено рішення виключити зі складу Приймальної комісії НСПУ Н. Фурсу, яка  подала заяву за власним бажанням. На наступному засіданні Правління НСПУ буде рекомендовано нового кандидата до складу журі Приймальної комісії НСПУ. 

Анна Дрофа, 

Прес-секретар НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я