Із засідання Секретаріату

0

Відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, на якому обговорювалися важливі питання життєдіяльності Спілки.   

 

Очільник НСПУ Михайло Сидоржевський доповів про виконання ухвал Правління НСПУ від 27 жовтня і протокольних доручень голови. Він зокрема повідомив, що триває завершальний етап затвердження правок до Статуту НСПУ, прийнятих на засіданні Правління. М. Сидоржевський також нагадав, що розгляд питання продажу або передачі в оренду пансіонату «Нафтуся» було перенесено на наступне засідання Правління НСПУ (на даний момент, за наказом Голови, пансіонат з 1 листопада законсервовано на зимовий період).

Перший заступник голови НСПУ Віктор Мельник доповів про свої відрядження у Німеччину та Данію.  Метою поїздок було налагодження співпраці зі спілками письменників цих країн.  

Секретар НСПУ з міжнародних відносин Олександр Божко доповів про результати своєї двомісячної поїздки до Вірменії. 

Відповідальний секретар НСПУ Тетяна Фольварочна доповіла питання з приводу висунення номінантів на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. 

Також були розглянуті інші питання порядку денного. Зокрема, було запропоновано ротацію в складі редакційної колегії «Літературної України». Було прийнято рішення вивести зі складу Володимира Даниленка та Володимира Шовкошитного і включити в склад редакційної комісії першого заступника голови НСПУ Віктора Мельника. 

Директор видавництва «Український письменник» Микола Славинський доповів про роботу видавництва. 

Нагадаємо, що рішенням Правління 27 жовтня було узгоджено створення комісії НСПУ з питань етики НСПУ як дорадчого органу у складі Віталія Абліцова, Олександра Божка, Сергія Борщевського, Сергія Гальченка, Валерія Герасимчука, Миколи Закусила, Тетяни Пишнюк, Петра Перебийніса, Людмили Скирди, Анатолія Стожука, Ярослава Ткачівського, Бориса Фінкельштейна та Володимира Віхляєва. Очільник НСПУ нагадав, що найближчим часом комісії необхідно обрати голову і провести перше засідання. 

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами та голова Луганської ОО НСПУ Богдана Гайворонська доповіла про становище в Луганській обласній організації. Секретаріатом було запропоновано, зважаючи на складну ситуацію в Луганській області, а також на необхідність проведення на належному рівні Шевченківського свята 2017 (яке буде проведено на Луганщині), діяти відповідно до Статуту НСПУ і Положення Луганської обласної організації. 

Секретаріатом було розглянуто заяву Анатолія Гая голові НСПУ щодо надання йому низки юридичних документів. Було прийнято рішення передати заяву на розгляд юридичної служби.

Також Секретаріатом було розглянуто заяву Владислава Стольникова голові НСПУ з проханням визнати нелегітимним засідання творчого об’єднання поетів КО НСПУ від 4 листопада, а його рішення стосовно висунення книжок та їх авторів на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка недійсним. Секретаріат ухвалив передати заяву В. Стольникова на розгляд творчого об’єднання поетів КО НСПУ з пропозицією винести відповідне рішення.  

Прес-центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я