Із засідання Секретаріату

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського 19 січня відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки. 

Голова НСПУ доповів про кадрові зміни в апараті НСПУ. 

Також М.Сидоржевський наголосив на необхідності з усією серйозністю поставитися до становища в керівництві столичної письменницької організації, діяльність якого є значною мірою паралізованою, адже голова КО НСПУ В.Даниленко, як відомо, зайняв деструктивну позицію, розгорнувши кампанію, спрямовану на дискредитацію керівництва НСПУ, а фактично усієї Спілки. Крім того, ускладнило ситуацію й те, що з 16 січня подала заяву на звільнення відповідальний секретар КО НСПУ Н.Куліш, посада заступника голови КО НСПУ вже кілька місяців залишається вакантною, а сам В.Даниленко працює за суміщенням на кількох роботах. 

М.Сидоржевський нагадав про ухвалу Правління НСПУ від 27 жовтня 2016 року, якою, у відповідності зі ст. 4.18 Статуту НСПУ, скасовано ухвалу річної конференції КО НСПУ від 15.06.2016 про кооптацію нових членів Правління КО НСПУ, що зумовило збільшення чисельного складу Правління КО НСПУ (до 31 особи) як таку, що була ухвалена з грубим порушенням ст.4.10 Положення КО НСПУ, в якій сказано, що «у період між загальними зборами (конференціями) вищим органом КО НСПУ є Правління, чисельний склад якого встановлюють звітно-виборні збори (конференція) членів КО НСПУ».

Тією ж ухвалою Правління НСПУ голову КО НСПУ В.Даниленка було зобов’язано надати Правлінню столичної письменницької організації свої пропозиції на розгляд і затвердження Правління КО НСПУ у чисельному складі 27 осіб, визначеному на звітно-виборних зборах (конференції) столичної письменницької організації 24.01.2015 року. 

Голова НСПУ зазначив, що В.Даниленко досі не виконав цієї ухвали Правління НСПУ. Більше того, він звернувся до суду з оскарженням цієї ухвали. 

Все це, за словами голови НСПУ, призвело до фактичного паралічу роботи керівництва столичної письменницької організації, що викликає велику стривоженість письменників.

За словами М.Сидоржевського, керівництво НСПУ мусить прийняти рішення, спрямовані на оздоровлення діяльності столичної письменницької організації.  

Секретар НСПУ О. Божко доповів про роботу Громадської ради з питань дотримання статуту НСПУ. Було прийнято рішення кооптувати до складу П. Засенка та обрати його головою.

Віктор Мельник, перший заступник голови НСПУ, голова оргкомітету з підготовки та проведення Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій» (яке цього року буде проводитися на Луганщині) доповів про підготовку до свята. Він зокрема зазначив, що зараз узгоджуються дата проведення та склад делегації. Нагадаємо, що на Секретаріаті 29 грудня було затверджено оргкомітет свята, який після остаточного узгодження буде опубліковано на сайті Спілки (http://www.nspu.com.ua/). 

Затверджено кандидатури на конкурс на отримання грантів Президента України. Секретаріатом прийнято рішення звернутися до КМДА щодо встановлення меморіальної дошки Ю. Завгородньому. 

Секретар НСПУ Микола Славинський доповів про роботу видавництва «Український письменник». Видано 25 книг, ще 3 знаходяться у роботі.

Секретаріатом запропоновано до розгляду Правлінням НСПУ рішення про вибуття О. Жовни та О. Бузейчук з НСПУ у відповідності з поданими ними заявами. 

Ухвалено рекомендувати до складу експертної ради з питань захисту суспільної моралі (яка створюється з ініціативи Міністерства культури) відповідального секретаря НСПУ Тетяну Фольварочну, а також вивести зі складу журі літературної премії НСПУ ім. Павла Тичини Аллу Миколаєнко за ігнорування засідань журі. Нагадуємо, що засідання журі премії НСПУ ім. Павла Тичини вже кілька разів зривалося із-за відсутності кворуму.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я