Із засідання Секретаріату

0

1 червня  під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки. 

М.Сидоржевський доповів про виконання ухвал Секретаріату  від 5 травня.  Також голова поінформував про стан нерухомих об’єктів НСПУ, наголосивши на тому, що триває вирішення фінансових питань Спілки щодо погашення боргу за земельний податок. 

За словами М.Сидоржевського, триває формування електронного довідника НСПУ. 

Також голова НСПУ нагадав, що у Житомирській ОО НСПУ, Сумській ОО НСПУ та Луганській ОО НСПУ найближчим часом мають відбутися звітно-виборні збори.

Перший заступник голови НСПУ Віктор Мельник доповів про результати проведення Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій».  Він відзначив, що представники Луганської адміністрації та оргкомітет НСПУ, який було призначено на засіданні Секретаріату, на високому рівні провели підготовку та проведення свята.  М. Сидоржевський зазначив, що на святі була представлена багата мистецька палітра, присутні визначні  українські діячі та закордонні гості. Ухвалено рішення висловити подяки організаторам свята – В. Мельнику, Б. Гайворонській, В. Саламасі, Г. Гайворонській, представникам Міністерства культури – заступнику міністра Ю. Рибачуку, Л. Нікіфоренко, Т. Гайдар, Є. Крутоголов, а також представникам Луганської облдержадміністрації А. Адамчук, В. Виборному, Л. Румезі, Р. Черткову. Затверджено графік проведення свята на наступні роки. Створено робочу групу під керівництвом В.Мельника для внесення пропозицій щодо оновлення концепції свята.

Заступник голови НСПУ з творчих питань Олександр Гордон доповів про реалізацію видавничих проектів НСПУ та майбутні перспективи. 

Директор видавництва «Український письменник» Микола Славинський доповів про роботу видавництва, повідомивши, що нещодавно була видана 30-та книга,  до друку плануються ще 7 видань. Видавництво активно готується до Львівського форуму видавців. М. Сидоржевський зазначив, що «Український письменник» під керівництвом Миколи Славинського, отримавши непросту спадщину,  зараз досягло вагомих результатів. Але при цьому як було, так і залишається збитковим. 

Затверджено кандидатів від НСПУ до конкурсної комісії Міністерства культури для обрання директора Інституту книги– М. Сидоржевський та В. Фольварочний. 

Затверджено рішення журі премії ім. М. Ушакова за 2016 рік. Було постановлено присудити премію Наталії Філіповій за книгу віршів «Избранное». 

 Секретар НСПУ з міжнародних відносин Олександр Божко  доповів про результати роботи комісії з перевірки майна НСПУ. Жодних фінансових порушень не виявлено. 

Секретар по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська доповіла про хід проведення Міжнародного молодіжного конкурсу «Гранослов». 9 червня о 13.00 у Будинку письменників відбудеться вручення нагород переможцям конкурсу. 

Також обговорено пропозицію Видавничого дому «Звязда» (Мінськ, Білорусь) щодо співпраці з НСПУ. Відповідно до ухвали Секретаріату, прийнято рішення відхилити пропозицію, надіславши відповідного листа. 

Радник голови НСПУ та координатор літературно-мистецьких проектів Спілки Сергій Куліда доповів щодо проведення літературно-мистецьких фестивалів на Київщині. 

Секретаріатом затверджено кандидатів від НСПУ на отримання Президентської стипендії: Ганна Гайворонська, Софія Майданська, Леся Степовичка та  Любов Пшенична. 

Анна Дрофа,

прес-секретар НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я