6 липня під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки.
Секретаріатом розглянуто питання щодо проведення літературно-мистецьких фестивалів за участю НСПУ. Так, 1 липня відбувся черговий фестиваль у місті Макарові, що на Київщині. На фестивалі була започаткована НСПУ і Макарівською райдержадміністрацією літературна премія ім. В. Малика — за твори на історичну тематику. Першим її лауреатом став Володимир Белінський за тритомне історичне дослідження «Україна – Русь». Надалі відбудуться фестивалі 27 липня в Ірпіні, 24 серпня в Бучі, на початку вересня планується у Житомирі. Крім того,12-16 липня на Рівненщині буде проведено, з ініціативи Рівненської обласної письменницької організації, і за сприяння НСПУ, арт-фестиваль «Куст».
Секретар по роботі з молодими авторами Б. Гайворонська поінформувала, що 29-30 липня також відбудеться фестиваль «Ірпінський парнас». Основна частина заходу проходитиме в БТП «Ірпінь», гала-концерт — в центрі міста Ірпінь на сцені. Заплановано 9 номінацій: 3 бардівських, 6 – поетичних.
М.Сидоржевський доповів про підготовку до 100-річчя Олеся Гончара, відзначення якого відбудеться наступного року.
Також розглянуто іншу питання порядку денного. Зокрема, Секретаріатом затверджено план проведення заходів НСПУ 2018 – 2020 років, що будуть фінансовані Міністерством культури.
Перший заступник Голови НСПУ В. Мельник доповів про премії Міністерства культури в галузі літератури.
З 1 січня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 841 від 23 листопада 2016 р. «Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва». Нею встановлено перелік премій, чотири з яких (імені Олеся Гончара, імені Шолом Алейхема, імені Миколи Гоголя, імені Григорія Кочура) мають безпосередній стосунок до поточного літературного процесу і діяльності НСПУ, тому що ними відзначаються твори літератури (художня проза, поезія, поетичний художній переклад); Оскільки згадані премії присуджувались до 2015 року, а з 2016 року не присуджуються, до НСПУ часто звертаються письменники з питаннями щодо висунення їхніх творів на здобуття цих премій, однак немає інформації з цього приводу. НСПУ звернулась до Міністерства культури України з проханням повідомити, коли планується затвердження і передача для реєстрації до Міністерства юстиції положень про згадані премії. Крім того, ухвалено звернутися до Міністерства культури України з пропозицією клопотати перед КМУ про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України № 841 від 23 листопада 2016 р., щоб додати до переліку премій ще одну літературну премію – імені Павла Тичини.
Секретаріатом розглянуто заяву голови Кіровоградської ОО НСПУ В.Бондаря, в якій він звертається до НСПУ з проханням проконсультувати його щодо чинності зарахування благодійних внесків як членських внесків, нібито сплачених авансом окремими членами обласної організації.
На сьогодні порядок бухгалтерського обліку передбачає, що благодійні внески та членські внески обліковуються на різних бухгалтерських рахунках, отже, кошти, зараховані на один рахунок і відбиті у відповідній касовій звітності, не можуть вважатись коштами, зарахованими на інший рахунок. Після закінчення кожного поточного року в балансових звітах вони відображаються на відповідних рахунках згідно з надходженнями, оскільки йдеться про кошти, отримані в 2015 та 2016 роках, балансові звіти вже здані до державних органів, то немає жодних законних підстав і можливостей вносити будь-які зміни у фінансову та податкову звітність. Таким чином, як зазначено в ухвалі Секретаріату, рішення правління Кіровоградської обласної організації НСПУ з цього питання від 30.05.2017 вважається правильним. Ніхто не перешкоджає членам НСПУ добровільно сплачувати у встановленому порядку членські внески авансом на кілька років наперед (це свого часу могли зробити і члени НСПУ, які стоять на обліку в Кіровоградській обласній організації), однак вони з власної доброї волі вирішили сплатити кошти саме як благодійні внески, щоб підтримати організацію, за що їм слід висловити щиру подяку.
Відповідальний секретар НСПУ Т.Фольварочна доповіла про порядок висунення пропозицій з призначення президентських стипендій. З цього приводу ухвалено рішення, яке розіслане головам обласних організацій.
Також розглянуто інші питання порядку денного.
Зокрема, ухвалено рішення звернутися з клопотанням до Міністерства культури України про продовження виплати дворічної Президентської стипендії Томі Л. В., а також звернутися з клопотанням до Міністерства культури України про надання дворічної Президентської стипендії Шевченку С. О., Антонишин С. В. Ухвалено рішення клопотати перед Міністерством культури України про надання довічної Президентської стипендії Миколаєнку М. А.
Генеральний директор ДУМу В. Герасимчук доповів, що бібліотека в БТП «Ірпінь» дуже занедбана, і тому велика кількість книг підлягає списанню. Також є велика кількість літератури радянських часів та книжок, які знаходяться в неналежному для користування вигляді. Відтак, ухвалено рішення дозволити списання в бібліотеці БТП «Ірпінь» дублетної, дефектної та застарілої за змістом літератури у кількості 2129 одиниць на суму 3142,65 грн.
Прес-центр НСПУ