Із засідання Секретаріату НСПУ

0

 

8 грудня під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки.

Голова НСПУ вручив диплом лауреата  літературної премії імені Остапа Вишні Вірі Холошвій за книжку «Смішки  з чорної лемішки».

Голова Спілки відзвітував про підписання угоди по оренді Одеського будинку творчості письменників. Сторона, яка підписала, надала безвідсоткову позику розміром в 350 тисяч гривень, з яких Спілка погасила борг по ПДВ. Нагадаємо, що, згідно з ухвалою з’їзду НСПУ, було підписано договір щодо продажу за 2 млн. 104 тис. грн. (80 тисяч доларів) приміщення недобудованого ресторану в  Одеському будинку творчості письменників, завдяки чому Спілкою погашено податковий борг. 

Заступник голови НСПУ Віктор Мельник  відзвітував про участь НСПУ разом з відділом культури Ірпінської міської ради та редакцією газети «Ірпінський вісник» у проекті  Міністерства культури «Малі міста – великі враження». Зокрема він доповів, що документи на участь вже подані. Проект має назву «Класики в Ірпіні». 

Також розглянуто інші питання порядку денного. Зокрема, Секретаріат затвердив ухвалу: в термін до 19 січня секретарям НСПУ, відповідальним за напрямки роботи, а також головам обласних та Київської організації НСПУ надати план проведення основних (орієнтовних) заходів на 2018 рік. 

Обговорено питання щодо становища в редакції газети «Літературна Україна». Виконувач обов’язків головного редактора газети Сергій Куліда розповів про майбутні плани роботи редакції. 

Під час засідання Секретаріату очільник НСПУ нагадав, що 7 грудня в Будинку письменників було проведено великий благодійний дитячий фестиваль, ініційований Українською православною церквою Київського патріархату. В рамках заходу були нагороджені Орденами Святої Анни 3 ступеня  Софія Майданська, Наталка Дзюбенко-Мейс і Любов Пономаренко, а також Орденами Георгія Переможця нагородили Володимира Білинського, Віктора Міняйла та Дмитра Чередниченка. 

Крім того, затверджено рішення журі премії «Радосинь» про визначення лауреатів за 2017 рік.

М.Сидоржевський доповів про роботу комісії з творчої спадщини Олеся Гончара та про заплановані заходи, пов’язані з 100-річчям з дня народження письменника. Комісія планує виготовлення поштових марок Олеся Гончара. Почато зйомки документального фільму про Олеся Гончара. Також комісія запланувала проведення виставки ілюстрацій до творів Олеся Гончара та низку заходів у Києві, Дніпрі, Харкові, Полтаві та Кобеляках. 

Під час засідання було переглянуто склад комісії з творчої спадщини І.Білика. Відтак до складу увійшли: З. Артюшенко – голова, Д.Дроздовський, Л.Копань, О.Кравець та О. Никитенко. 

Секретар по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська доповіла про результати засідання Приймальної комісії НСПУ, яке відбулося 23 – 24 листопада: 2 людини – зняли з голосування, 24 – не затвердили і 36 – затвердили.

На засіданні Секретаріату заступник голови НСПУ Олександр Гордон доповів про підготовку довідника НСПУ. 

Прес-служба НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я