Кабмін ухвалив програму відзначення Дня Конституції

0

Кабінет Міністрів затвердив план заходів із підготовки та відзначення 25-ї річниці прийняття Конституції України.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабміну 16 червня.

Проєкт передбачає проведення заходів із нагоди 25-ї річниці Конституції за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, дипломатичного корпусу іноземних держав, міжнародних організацій, громадськості в місті Києві та інших населених пунктах України.

Зокрема, заплановане проведення телемосту між ветеранами та волонтерами з усіх областей України “Від Конституції Пилипа Орлика до Конституції України”, всеукраїнського вишколу “Нащадки вільних”, тематичних виставок архівних документів, присвячених автору першої української Конституції гетьману Пилипу Орлику та видатним діячам українського державотворення, а також експонування у Києві оригіналу Конституції України 1996 року.

Окрім того, планується виготовлення та введення в обіг пам’ятної монети на відзначення 25-ї річниці Конституції.

Закордонні дипломатичні установи України проведуть низку заходів за участю української громадськості, представників дипкорпусу іноземних держав, міжнародних організацій та української діаспори.

Верховній Раді пропонується провести урочисте засідання, присвячене 25-ій річниці Конституції, за участю членів Кабінету Міністрів, представників Національної академії наук та інституцій громадянського суспільства.

Що відомо

  • 30 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 25-ї річниці Конституції України.
  • Зеленський заявляв, що Україна може змінити Конституцію лише в напрямку децентралізації відповідно до Мінських угод. Утім, це не стосується курсу на членство в НАТО.
  • Велика палата Конституційного суду почала розгляд справи за конституційним поданням 142 народних депутатів щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції, у якому фігурує поняття «гідних умов життя».

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я