Київську владу звинуватили у спробі «віджиму» землі Національної спілки письменників України

0

У Національної спілки письменників можуть конфіскувати майно через податкові борги

Національна спілка письменників України (НСПУ) накопичила перед ДФС борг за земельним податком у розмірі 1,5 млн. грн. Стягнення боргу планується через суд, який розпочнеться 7 квітня за прискореною процедурою шляхом конфіскації та виставлення на торги будинків творчості, які належать Спілці, в Одесі та Харкові.

В організації нагадують, що з 1 січня 2016 року Київрада встановила для національних творчих спілок максимальний розмір земельного податку. Таким чином, НСПУ нарахували близько 157 тисяч грн. на місяць податку за користування земельною ділянкою 0,37 гектара за адресою вул. Банкова, 2, де знаходиться Будинок письменника, центральний офіс Спілки.

«Це абсолютна непідйомна сума для Спілки письменників. Після численних звернень керівників творчих спілок до столичних депутатів з 31 травня минулого року розмір земельного податку зменшили втричі, однак податковий борг залишили, і платити НСПУ його не мала і не має змоги й сьогодні. На прохання відтермінувати борг податкова відмовила, і таким чином будинки письменників в Одесі та Харкові, ласі шматки для комерційних структур, описують і через суд виставлять на торги. І шансів зберегти спілчанське майно, не сплативши боргу, фактично немає. Нікого не хвилює, що Спілка є неприбутковою некомерційною організацією», – заявив у коментарі УНІАН голова НСПУ Михайло Сидоржевський.

За його словами, на Спілку письменників з державного бюджету останні роки виділяється 920 тисяч гривень на рік. 

«Ці кошти виділяються на всю НСПУ, не тільки на Банкову. Більша частина з них йде на зарплати працівникам і сплату єдиного соціального внеску. Цих грошей катастрофічно не вистачає. Крім бюджетного фінансування, єдиним джерелом надходжень для Спілки залишається оренда приміщень. Але ці доходи з податковими витратами  просто неспівмірні», – наголосив голова НСПУ.

На його думку, таким чином Спілку поставили у «патову» ситуацію, коли податкове навантаження в рази перевищує фінансування з бюджету останніх років. 

«У час збройної та ідеологічної війни Росії проти України, відвертого застою в нашій культурі, своя ж влада сьогодні податками душить українську письменницьку організацію. В НСПУ зараз близько 1900 письменників по всій країні, її членами були і є класики літератури, відомі культурні і громадські діячі. Абсолютна більшість письменників стоять на державницьких, проукраїнських позиціях і, відповідно, відтворюють це в своїх творах. Ми допомагаємо видавати їхні книжки, допомагаємо, по можливості, у соціальних питаннях, коли їм більше просто нікуди звертатися. Попри фінансові труднощі, за останні роки НСПУ оновлюється і реалізувала велику кількість книжкових проектів, провела численні заходи, кілька фестивалів», –наголосив Сидоржевський.

Він закликає знизити земельний податок для творчих спілок до прийнятного розміру, як це було до 2016 року. За словами голови НСПУ, подібне рішення було ухвалено київською владою для Мистецького арсеналу.

«Так складно Спілці ще не було за всю історію її існування. Навіть за часів Януковича на Спілку виділялися майже два мільйони гривень (у 2012 році) і 1 млн. 765 тис. грн у 2013-му. При цьому, наприклад, для церков земельний податок мінімізований – в тому числі для Московського патріархату, який фактично залишається п’ятою колоною, таємною зброєю в руках Кремля, за яку, по суті, ніхто по-справжньому в нас не береться. Більше 10 мільйонів віруючих. І через своїх священиків, через церковні громади акуратно чи напряму провадиться антидержавницька і антиукраїнська пропаганда. І при цьому їм надають ще й пільги на земельний податок, а творчим спілкам, які оберігають українську національну культуру від знищення, виставляють рахунки «по максимуму», – заявив голова НСПУ.

Коментуючи інформаційний скандал, що нині виник у зв’язку з рішенням позачергового з’їзду НСПУ 31 березня щодо підписання угоди про співпрацю з Ірпінською міською Радою, М. Сидоржевський зазначив, що йдеться про єдино можливий компроміс між інтересами ірпінської громади, якій належать 11 гектарів землі під Ірпінським будинком творчості письменників (БТП), і НСПУ, якій надано цю землю в постійне користування. «У Спілки немає коштів для впорядкування цієї території і здійснення ремонту БТП, який не здійснювався десятки років, ? сказав він. – Крім того, ми не мали жодної можливості сплачувати земельний податок у розмірі близько 100 тисяч гривень щомісячно, встановлений міською радою з січня 2017 року. За результатами угоди, вся територія буде впорядкована за гроші міста, після чого, вже за новою угодою, її частина буде відведена під міський парк відпочинку, приблизно 2,8 гектара землі перейде в користування запропонованому містом інвестору, коштом якого і буде повністю відремонтовано будівлі БТП, за яким залишиться приблизно третина теперішньої загальної території». За словами голови НСПУ, пошук рішення щодо ремонту і реконструкції БТП розпочався ще за часів керування Спілкою В.Яворівського і В.Баранова, але ігнорування у вирішенні цього питання нині могло б призвести до важких для НСПУ наслідків. «Ще трохи зволікань і нерішучості – і ми би втратили БТП. Повністю. Всі одинадцять гектарів»,  – заявив М.Сидоржевський.

Прес-центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я