Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало загальнонаціональний проект із медіаграмотності

0

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Про необхідність стратегії з медіаграмотності говорили вже давно. Особливо ці розмови посилилися під час війни. Очевидно, що час настав не лише обговорювати таку стратегію, а й ухвалювати», — сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на прес-конференції у вівторок.

За його словами, стратегія спрямована на вироблення культури ставлення до інформаційного потоку, а також на розвиток критичного мислення та фактчекінгу.

Міністр зазначив, що важливим є об’єднання зусиль усіх стейкхолдерів, які займаються медіаграмотністю, і створити загальну програму, яка поширилася б на всі групи населення.

Згідно з презентацією, місія проекту — об’єднати та скоординувати зусилля всіх стейкхолдерів, щоб медіаграмотність стала стилем життя українців.

Проект має на меті на 2021-2022 роки — підняття рівня обізнаності всіх вікових груп населення про актуальні проблеми дезінформації та про можливості виявлення маніпуляцій. Зокрема, посилення комунікації з боку держави, розвиток медіаосвіти, стимулювання відповідального та безпечного медіасередовища.

Отже, планується: запустити національну платформу з медіаграмотності, запустити загальнонаціональну медіакампанію, створити бренд медіаграмотності та розробити наративи.

У сфері освіти планується: запустити національний конкурс «Репортер» для учнів середньої та старшої школи, запровадити курс «Громадянська освіта», проведення тренінгів для дорослих.

Зокрема, передбачається співпраця із журналістами, створення телепроекту в жанрі соціальне реаліті та проведення воркшопів для журналістів.

Зазначається, що проект із медіаграмотності співпрацюватиме з ОБСЄ, британським урядом та організацією IREX.

Джерело: day.kyiv.ua.

Фото з архіву «Дня»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я