На Дніпропетровщині відбулась зустріч із Юлією Бережко-Камінською

0

Бувають події, що залишають духмяний післясмак сонця, поезії та синергії. Саме такою стала для Дніпропетровщини зустріч із письменницею, літературною діячкою, секретарем НСПУ і душею «Кабінету молодого автора» Юлією Бережко-Камінською.

До туру «Поетичний транзит Київ – Кам’янське – Дніпро» ми готувалися ретельно в передчутті чогось надзвичайного, адже в цей час «кольорових» зон не так часто відбуваються живі зустрічі з цікавимилюдьми. Для більшості з нас це були не просто гостини, а захопливе знайомство з цілим космосом творчості сучасної поетеси. Студенти коледжів Кам’янського музичного, Кам’янського медичного і Дніпровського коледжу монтажно-будівельних технологій та архітектури, а також старшокласники КЗ «Ліцей №13» м. Кам’янського зачудовано слухали виступи пані Юлії. Поезія гості надихнула молодь на власні творчі експерименти та імпровізації.

Із такою ж зацікавленістю й відкритим серцем письменницю зустріли кам’янські літератори, учасники літстудії «Факел» і мистецького проєкту «VivArt» (Ігор Фень, Ірина Іваськів, Ганна Тимошенко, Олена Федіна, Марія Гончар) під час круглого столу «Поезія як життєве кредо і не тільки», що відбувся в затишній залі юнацького відділу Кам’янської центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка (директорка – Лариса Денисюк). Окрім зустрічей із читачами та журналістами, першого дня нашого туру «Поетичний транзит Київ – Кам’янське – Дніпро» пані Юлія завітала також до Музею історії міста Кам’янського, де для гості провела ознайомчу екскурсію директорка, кандидат історичних наук Наталія Буланова.        

Наступного дня на Юлію Бережко-Камінську вже чекав Дніпро. Тут письменниця побувала в гостях і зустрілася з читачами Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова (директорка – Ольга Матюхіна) та Дніпропетровської обласної універсальної бібліотеки (директорка – Надія Титова), а також відгукнулася на запрошення «Січеславської просвіти» (голова – Сергій Тютюнник). Гостю приймали не лише запашним чаєм, а й теплими усмішками, цікавими запитаннями, залюбки долучалися до творчих імпровізацій.

Також протягом «Поетичного транзиту Київ – Кам’янське – Дніпро» до спілкування з письменницею радо долучилися дніпровські письменники, члени ДОО НСПУ Сергій Злючий, Юлія Купіч, Еліна Заржицька, а наш голова Фідель Сухоніс запросив пані Юлію взяти участь у зйомках телепередачі «Важливе в деталях», де ми говорили про те, які можливості відкриваються перед талановитою молоддю, готовою до творчого розвитку і співпраці з «Кабінетом молодого автора НСПУ». Пані Юлія, організаторка багатьох літературних подій, розповіла нам про важливі проєкти, роботу над якими вона нещодавно завершила: «Поетичне метро» (збірка сучасних віршів, присвячених київському метро), антологія сучасної української поезії «Молоді голоси», Міжнародний літературний конкурс «WorkStory: у фокусі літератури» та однойменна збірка творів його фіналістів і переможців.

Так за жвавими розмовами, новими творчими ідеями та інсайтами, приправленими запашною соковитою поезією Юлії Бережко-Камінської, промайнули два неймовірно прекрасні сонячні жовтневі дні. Для творчої Дніпропетровщини зустріч із нашою київською гостею стала приємним, дуже чеканим подарунком цьогорічної осені.

Марія Дружко, членкиня правління ДОО НСПУ, модераторка туру «Поетичний транзит Київ – Кам’янське – Дніпро» 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я