На Вінниччині оголосили всеукраїнський конкурс серед письменників-фантастів

0

Розпочався прийом творів науково-популярної фантастики на здобуття літературної премії імені Ігоря Федорова. Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський. Конкурс триватиме до 15 травня, після чого будуть оголошені імена цьогорічних переможців.  Для лауреата першої премії передбачена винагорода у розмірі 5000 гривень, другої – 3000 і третьої – 1000 гривень. Якщо дозволять карантинні умови, то нагородження переможців відбудеться на вечорі пам’яті відомого фантаста Ігоря Федорова наприкінці травня. Про це повідомляє day.kyiv.ua.

«Чекаємо твори у жанрі фантастики з усієї України, шукаємо нові імена талановитих авторів-фантастів. Окрім грошової винагороди, переможці отримають можливість опублікувати свої роботи в одному з найкращих літературних журналів України – «Вінницький край», – каже Вадим Вітковський. – Конкурсі твори від претендентів на здобуття літературної премії імені Федорова приймаємо до 15 травня, їх можна надіслати на мою електронну адресу: vadvit-8@ukr.net. Обсяг конкурсного твору не повинен перевищувати 20 сторінок. Журі визначить переможців у середині травня. Про час і місце нагородження ще повідомимо».

Як писав «День», торік на конкурс надійшло два десятки творів від авторів з усієї України. Першої премії не присудили нікому. Друга премія, диплом і грошова нагорода дісталися Наталі Кондратенко з Одеси за оповідання «Нові технології». А лауреатами третіх премій стали Сергій Зінченко з Кривого Рогу, Олександр Ігнатенко з Полтавщини та Олександр Тригубов із Сум.

До слова, літературна премія імені Ігоря Федорова за найкращий твір малої форми у жанрі фантастики заснована 2018 року Вінницькою обласною організацією НСПУ та матір’ю відомого українського фантаста Ігоря Федорова – Нелею Миколаївною. Федоров – український письменник-фантаст, сценарист і перекладач з англійської мови родом із Вінниці. Перша його збірка фантастичних оповідань «Відкриття» побачила світ у 1989 році. Він писав сценарії, за якими зняли дві серії до культового серіалу «X-Files». Разом з іншими письменниками заснував вінницький клуб любителів фантастики (вінницький КЛФ «Лабораторія»). Автор збірки дитячих казок «Казки дивного лісу» (1996) і книги віршів «Кощуна» (1999). Переклав на російську мову роман американської письменниці Джейн Йолен (Jane Yolen) «Карти смутку» (Cards of Grief, 1984). Автор широковідомих статей про «Вервольф».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з архіву «Дня»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я