На засіданні Правління НСПУ

0

Шостого березня під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося засідання Правління НСПУ.

Очільник НСПУ проінформував про перебіг справ у Спілці. Він наголосив, що минулого року було проведено два позачергових з’їзди письменників. Головні результати цих з’їздів: 1)перереєстровано, у відповідності з вимогою чинного законодавства, статут НСПУ, що дозволило зберегти для НСПУ статус неприбуткової організації (втрата такого статусу означала б колосальні проблеми для НСПУ, в тому числі кардинальні скорочення в штатному розкладі Спілки); 2)підписано взаємовигідну угоду про співпрацю з Ірпінською міською радою, за результатами якої частина Ірпінського БТП коштом міста перетворилася в паркову зону; 3) завдяки продажу за 80 тис. американських доларів приміщення недобудованої їдальні на території Одеського БТП збережено майно НСПУ, яке опинилося під загрозою реальної втрати після рішення Київради щодо драконівського збільшення розміру земельного податку (157 тис. грн. щомісячно за користування землею по Банковій, 2) і відповідних дій податківців, які описали в податкову заставу Будинок письменників на Банковій, 2, Одеський БТП і Харківський будинок письменників. 

М.Сидоржевський означив завдання № 1 на цей рік: позбавитись фінансового голоду шляхом ефективного використання спілчанського майна. При цьому продовжити і розширити організацію і проведення літературно-мистецьких заходів. Посилити присутність НСПУ у відстоюванні національних культурних цінностей українського народу. Посилити присутність НСПУ у громадсько-політичному житті держави. Разом з тим, на думку голови, Спілка не повинна брати участь у політичній боротьбі на боці тих чи інших політичних партій, на боці влади чи опозиції.

«Наш орієнтир, — наголосив М.Сидоржевський, —  відстоювання національних культурних цінностей українського народу в контексті інтересів української держави». 

Голова НСПУдетально поінформував про результати діяльності НСПУ в минулому році і окреслив перспективні плани на 2018 рік. 

При цьому він нагадав, що до кінця листопада нинішнього року відбудеться черговий спілчанський з’їзд, на якому буде обране нове керівництво НСПУ. 

Було затверджено штатний розклад та фінансовий план НСПУ на 2018 рік.

Правлінням прийнято рішення, у відповідності зі Статутом НСПУ, замість вибулих кооптувати до складу Правління новообраних голів обласних організацій Олександра Медка (Запорізька ОО), Віру Марущак (Миколаївська ОО), Володимира Поліщука (Черкаська ОО) та Олексія Неживого (Луганська ОО). 

Перший заступник голови НСПУ Віктор Мельник повідомив про підготовку до проведення Міжнародного шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій», яке цьогоріч відбудеться на Вінничині.

Правлінням ухвалено рішення передати право на заснування колективного підприємства редакції журналу «Березіль» іншому засновнику, який буде запропонований трудовим колективом редакції журналу «Березіль». Спілка звертається до трудового колективу редакції журналу «Березіль» з проханням надати свої пропозиції щодо права суб’єкта, який повинен стати новим засновником колективного підприємства редакція журналу «Березіль» або підприємства іншої форми власності. Правління доручило голові НСПУ виконати всі юридичні дії, необхідні для передачі прав на заснування колективного підприємства редакція журналу «Березіль» іншому засновнику. 

Правлінням схвалено звернення з доопрацюванням редакційної комісії до Президента з приводу актів вандалізму. Поштовхом стали викрадення погруддя Лесі Українки з пам’ятною дошкою з фасаду будівлі Музею імені Лесі Українки та викрадення бронзових гірлянд, які прикрашали пам’ятник  Лесі Українки на Байковому цвинтарі. 

Крім того, ухвалено звернення до Президента на підтримку прийняття мовного закону 6450Д. 

Ухвалено рішення затвердити Статути Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької обласних організацій Національної спілки письменників України та  Статут Київської (міської) організації Національної спілки письменників України.

Правлінням ухвалено затвердити Сергія Куліду на посаді головного редактора газети «Літературна Україна». Відтак, ухвалено вивести Станіслава Бондаренка зі складу Правління НСПУ та кооптувати С.Куліду. 

Голова Всеукраїнської приймальної комісії НСПУ П.Засенко та секретар приймальної комісії НСПУ Б.Гайворонська доповіли про результати засідання Приймальної комісії, яке відбулося 23-24 листопада 2017 року. Загалом на розгляд надійшло 62 справи, 2 було знято, 36 – схвалено до вступу в Спілку і 24 – відхилено.

Відтак, Правлінням ухвалено рішення про прийом до НСПУ 36 нових членів.   

Правлінням НСПУ виведено з НСПУ І. Рижик-Нежуріну з Кіровоградщини у відповідності з відповідним рішенням правління Кіровоградської обласної організації НСПУ.

Прес-центр НСПУ 

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я