Борис Грінченко. Повісті: Серед темної ночі. Під тихими вербами. – Київ: Критика, 2020. – 432 с.
Повісті «Серед темної ночі» та «Під тихими вербами» належать до кращих зразків української прози початку ХХ ст. У них правдиво відображені соціальні конфлікти та психологічні колізії українського села того часу.
Проблематика, уміння письменника писати захопливо зумовили популярність цих художніх текстів серед різних генерацій читачів і читачок. Повісті багато разів з’являлися окремими виданнями та у зібраннях творів Грінченка, проте не завжди публікувалися справді авторські тексти. Сучасна ситуація характеризується доступністю та популярністю насамперед двотомників, опублікованих значними накладами у 1963 та 1990–1991 рр. в академічному видавництві. Тексти повістей, які вони вміщують, суттєво змінені внаслідок редакторських утручань.
У новому виданні «Серед темної ночі» та «Під тихими вербами» представлені у варіантах, максимально наближених до авторських, у супроводі фахових історико-літературного, реального та текстологічного коментарів. Книжка підготована співробітниками Інституту літератури: упорядкування, підготовка текстів, післямова та коментарі Дмитра Єсипенка, наукове редагування Галини Бурлаки. Видання вийшло в рамках спільної науково-видавничої програми Інституту Критики та Інституту джерелознавства НТШ-А (проєкт «Відкритий архів») завдяки підтримці Наукового товариства ім. Шевченка в Америці (з Фонду Івана та Елизавети Хлопецьких).
Джерело: ilnan.gov.ua.
Прокоментуєте?