Проєкт «Польща – Україна: спільнота письменників» розпочнеться з казкотерапії

0

12 травня (четвер) о 18:00 у Кракові, в рамках Міжнародного літературного проєкту Спілки письменників Польщі (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków) та Національної спілки письменників України («Кабінет молодого автора НСПУ») «Польща – Україна: спільнота письменників» відбудеться вечір казкотерапії спільно з українською письменницею і психологом Валентиною Возною. Зустріч відбудеться в салоні Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków за адресою: Kraków, ul. Kanonicza 7, Salon Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

У багатьох батьків, які опинилися за кордоном внаслідок війни, виникають питання: як у цей складний час допомогти дитині зрозуміти свої почуття і потреби, усвідомити себе важливими, знайти своє призначення, пізнавати світ і себе у ньому з цікавістю, відчувати себе щасливими?

На допомогу в таких випадках можуть прийти казки. Але – не будь-які. А спеціально створені.

Валентина Возна приїхала до Польщі з України (Києва) нещодавно, коли розпочалася війна. І з перших днів перебування в Каркові допомагає українським дітям долати наслідки страшної війни, свідками якої вони стали. Валентина – дитячий психолог-психотерапевт, засновниця і провідний спеціаліст психологічного центру в Україні, автор серії терапевтичних казок. Членкиня Української спілки психотерапевтів. Авторка книжок казок: «Привид онлайн», «Як Балетки пуантами стати мріяли», «Лисичка і Настя», «Містична історія: пригоди у Сорочинцях», «Країна, де живе той, кого не існує», «Сміливе черепашеня» та збірки поезій «Частинки серця квітами весни…».

Для створення образів авторка використовує 13-річний досвід роботи дітей віком від народження і до юнацтва. В основі її казок – професійні спостереження за розвитком дітей. «Казки порушують важливі теми, через легкі фантазійні образи створюють простір для обговорення фундаментальних питань дитини з дорослим доступною мовою», – розповідає Валентина.

Також учасницею зустрічі стане Софія Жукова – українська співачка, піснярка-композиторка, лауреатка вокальних конкурсів, серед яких – перша премія Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські Ігри – 2019», перша премія конкурсів «Голос Країни» та фестивалю «Червона Рута – 2018».

Софія теж опинилася в Польщі нещодавно, емігрувавши з Бородянки (Київська область). Війна забрала в неї домівку, всі її речі, але не згасила запалу співати. Софія навчається в Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра. 2021 року стала студенткою американської академії акапельного співу A Cappella Academy, цього року продовжить навчатися в Лос-Анжелесі. Засновниця власного акапельного гурту «Teen_Sound», який має в репертуарі мікс зарубіжних пісень 90-х, українські народні пісні та кавери.

Модератор зустрічі – куратор проєкту «Польща – Україна: спільнота письменників» поетка Юлія Бережко-Камінська.

Перекладач з української на польську – Тетяна Олексієнко.

Долучитися до зустріч можна й онлайн на сайті Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków за цією адресою.

Нагадаємо, якщо ви – український письменник і бажаєте взяти участь у проєкті «Польща – Україна: спільнота письменників» – просимо надіслати відповідний запит на профільну сторінку куратора у фейсбуку.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я