Проведено чергове засідання Секретаріату НСПУ

0
649

22 січня під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулось чергове засідання Секретаріату НСПУ.

 Згідно з рішенням Правління Київської організації НСПУ, 25 січня в Будинку письменників заплановано проведення звітно-виборної конференції КО НСПУ. Однак 22 січня стало відомо, що голова КО НСПУ Володимир Даниленко, нехтуючи рішенням Правління КО НСПУ, самочинно змінив місце проведення конференції – в приміщені Українського  фонду культури. Беручи до уваги ці та інші порушення Статуту НСПУ та Положення про діяльність КО НСПУ, Секретаріат НСПУ ухвалив рішення, в якому, зокрема, сказано: зобов’язати голову КО НСПУ дотримуватися Статуту КО НСПУ в питаннях, які стосуються проведення звітно-виборної конференції КО НСПУ; у разі недотримання головою КО НСПУ Статуту КО НСПУ та Положення про діяльність КО НСПУ, а також даної ухвали Секретаріату НСПУ, і беручи до уваги неодноразові порушення Статуту КО НСПУ і Положення про діяльність КО НСПУ, винести на засідання Правління НСПУ питання про виключення В.Г. Даниленка з лав НСПУ. Також ухвалою Секретаріату уповноважено голову НСПУ М.О.Сидоржевського, в разі недотримання головою КО НСПУ Статуту КО НСПУ та Положення про діяльність КО НСПУ, діяти згідно із Статутом НСПУ.

М.Сидоржевський повідомив про проведену 18 січня зустріч з керівником фракції Блоку Петра Порошенка у Верхрвній Раді А. Герасимовим, де було узгоджено напрями співпраці між НСПУ та органами влади щодо підтримки та посилення державної позиції України.

Рішенням Секретаріату напрям співпраці було визнано правильним та актуальним. Заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна повідомила про внесення змін до складу журі літературних премій НСПУ: літературної премії імені Павла Тичини, мистецької премії «Київ» в галузі літератури імені Євгена Плужника та літературної премії «Благовіст».

Рішенням Секретаріату зміни в складі журі одноголосно ухвалено. Обговорено також питання про висунення претендентів на літературні премії НСПУ в 2019 році, зокрема — на літературну премію імені О. Гончара.

Про становище у видавництві «Український письменник» повідомив директор видавництва Василь Клічак та звітував про стан технічного оснащення приміщення та проведення часткової заміни електрооснащення. Зважаючи на надзвичайно складне становище видавництва, Секретаріатом ухвалено надати безповоротну фінансову допомогу видавництву у розмірі 14 тисяч гривень.

Розглянуто питання проведення звітно-виборчих зборів в обласних організаціях. Відповідальний секретар Тетяна Винник наголосила на важливості присутності представників Секретаріату на всіх запланованих зборах.

Про найближчі заходи Кабінету молодого автора та робочих питаннях щодо скликання Приймальної комісії 21-22 лютого звітувала секретар НСПУ по роботі з молоддю Богдана Гайворонська.

У контексті доповіді Б. Гайворонської Михайло Сидоржевський додав, що проводиться посилена робота щодо формування карти проведення спілчанських заходів по всіх областях України. За останній час в НСПУ значно посилено роботу прес-центру, активізовано сторінки НСПУ у соцмережах та постійно оновлюється інформація на офіційному сайті НСПУ.

Очільник НСПУ також повідомив про ініціативу голови Рівненської обласної організації НСПУ І.Баковецької щодо заснування всеукраїнської літературної премії імені А.Криловця. Рішенням Секретаріату пропозицію погодили та затвердили склад журі премії.

Під час засідання членами Секретаріату були розглянуті також інші питання порядку денного.

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я