Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум

0

30 вересня 2022 року на з’їзді шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» відомий український письменник і дипломат Юрій Щербак уперше оголосив про початок діяльності українсько-польського Незалежного Медіа Форуму (НМФ).

Як голова Ради НМФ Юрій Щербак проінформував присутніх з усієї Польщі делегатів з’їзду – прибічників однієї з найвпливовіших газет цієї країни – про те, що група відомих українських письменників та журналістів, які тимчасово перебувають у Польщі, створили амбітний проєкт – Незалежний Медіа Форум.

Мета Форуму, що заснував тримовний (українською, польською, англійською мовами) інтернет-портал www.uacenter.media – боротьба зі злочинною ідеологією рашизму-путінізму, інформування читачів в Україні, Польщі та країнах ЄС і НАТО про важливі події, які можуть вплинути на долю України і світу, підтримка і зміцнення української національної самосвідомості та гордості за свою країну, посилення дружніх українсько-польських зв’язків на основі кращого взаєморозуміння.

У багатолюдному зібранні та презентації взяли також участь члени Ради HМФ — письменник і дипломат Юрій Щербак, виконавчий директор Анатолій Сєриков, головний редактор порталу Тетяна Ярошовець, відомий польський публіцист і культуролог, організатор відновлення історичної пам’ятки України Срібних Воріт Софії Київської Ян Сталони-Добжанський, керівник секретаріату НМФ Валентин Кондратюк.  

Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум 1
Юрій Щербак, Томаш Сакєвич, Тетяна Ярошовець, Анатолій Сєриков на з’їзді шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» 30 вересня 2022 року

Відкриваючи презентацію Незалежного Медіа Форуму Голова Ради НМФ Юрій Щербак підкреслив надзвичайну важливість функціонування мереж незалежної правдивої інформації у світі саме зараз, коли «Путін підписав укази про анексію Росією українських віковічних земель. Стоїмо за крок до Третьої світової ракетно-ядерної війни. Цей акт міжнародного бандитизму повинен бути засуджений світовим співтовариством, коаліцією демократичних країн. Акт анексії частини України нагадує мені іншу сумну подію – розподіл Польщі імперською Росією. Тому відповідальність інформаційних мереж полягає в тому, щоб доносити правду про наміри Росії, тримати агресора не тільки під прицілом, а в прямому сенсі за руку, і не дозволити йому натиснути червону кнопку…».

Голова Ради Форуму закликав до українсько-польського єднання, висловивши надію, що в майбутньому Польща й Україна створять могутній стратегічний тандем, оснащений ядерною зброєю. Цей прогноз Юрія Щербака викликав схвальну реакцію учасників з’їзду і тривалі оплески.

Розпочав діяльність українсько-польський Незалежний Медіа Форум 2
Тетяна Ярошовець та Анна Фотиґа на з’їзду шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» 30 вересня 2022 року

Відомий український письменник і дипломат виступив також у рамках дискусійної панелі «Російський геноцид в Україні», в якій брали участь колишній міністр закордонних справ, депутат Європарламенту Анна Фотиґа та головний редактор медіахолдингу «Ґазети Польської», впливовий політичний діяч Польщі Томаш Сакєвич.

Для пана Сакєвіча це не перша зустріч з українськими колегами, ідею створення Незалежного Медіа Форуму він підтримав іще у травні, запросивши на особисту зустріч ініціаторів проєкту Аллу Малієнко й Анатолія Сєрикова. Про хід підготовки проєкту йшлося і на попередньому з’їзді шанувальників (клубів) «Ґазети Польської» цьогоріч улітку. Співпраця українських та польських журналістів триває. Постійну підтримку НМФ здійснює Асоціація журналістів Польщі (SDP) на чолі із Кшиштофом Сковронськи та Іолантою Гайдаш.

Інформаційна служба НСЖУ

Автор фото Валентин Кондратюк

Чільне фото: Зустріч у редакції «Ґазети Польської», справа наліво: Анатолій Сєриков, Валентин Кондратюк, Алла Малієнко, Томаш Сакєвич, Роман Гунда, Ян Сталони-Добжанський. Травень 2022 року

nsju.org

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я