Сергій Куліда: Ми засновуємо Незалежний український медіа-центр у Європі

0

Сьогодні виступив на пресконференції у Лодзі, де розповів про стратегічні плани редакції “Літературної України” у ситуації, коли на європейський континент уперше із 1945 року повернулася повномасштабна війна. У ці переломні й доленосні часи ми не складемо нашої інтелектуальної зброї.

Розпочав з особистого: розповіді про бабусю-полячку, українсько-польську дружбу та чимало речей, які пов`язують мене з Польщею особисто. Далі говорив про трагедію, яка розгорталася у моїй рідній Бучі, російські воєнні злочини та стратегію українства у постгеноцидному світі.

Із гордістю повідомив, що редакція газети “Літературна Україна” разом із партнерськими виданнями засновує Незалежний український медіа-центру у Європі (НУМЦЄ). Проєкт і стратегічну програму діяльності медіа-центру написав мій заступник Микола Іванов. Нашу ініціативу підтримав лодзький воєвода Tobiasz Bocheński. Також починання офіційно підтримали Національна спілка журналістів України, чимало україноцентричних фундацій у діаспорі, провідні українські письменники, публічні інтелектуали та лідери думок.

Новітня інституція має стати в авангарді боротьби з російською дезінформацією. Ми розуміємо, що Україна і Східноєвропейський регіон знову стали ареною протистояння вільного демократичного світу і тоталітаризму. У цій боротьбі вирішальну роль відіграють саме незалежні засоби масової комунікації. Від них залежить майбутнє демократії й унікальної спільноти демократичних націй, яку називають Західним світом.

Незалежний український медіа-центр має стати точкою творення нових сенсів і каталізатором прогресивних соціальних процесів в Україні та Європі. А також об`єднати розпорошені медійні проєкти у єдиному ідейному руслі.

Моя доповідь тривала понад годину. Відповіді на запитання – приблизно стільки ж. Після цього давав розлогі коментрі різноманітним ЗМІ. На черзі – програмні інтерв`ю у провідних польських газетах. Словом, боротьба триває.

Вірю – Україна переможе!

Сергій Куліда,

головний редактор газети “Літературна Україна”

litukraina.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я