СХЕМА ПОДАЧІ МАТЕРІАЛІВ ДО ДОВІДНИКА НСПУ-2017
До довідника кожна обласна (Київська міська) організація НСПУ також подає інформацію про дату утворення організації, кількість її членів, поштову та електронну адреси і телефони офісу та керівників. Аналогічно (з адресами і номерами телефонів редакцій чи Журі премій) подається інформація про літературні газети і часописи, що видаються в регіоні, та обласні літературні премії.
Термін подачі усіх матеріалів – до 15 вересня 2017 року.
Обов»язково ознайомтеся з наведеним прикладом!
1. П.І.Б. і фото
2. Біографічні дані: народився (село, місто, район, область тощо) і дата народження.
Закінчив (ВНЗ, факультет, рік).
Працював (де і роки роботи – одне основне місце роботи). Якщо працював у Спілці чи в редколегіях літературних часописів – то можна подавати декілька основних місць роботи у спілчанській сфері.
3. Жанр, у якому працює письменник (поет, прозаїк, перекладач, драматург, критик, літературознавець, есеїст) – подавати лише два-три основних жанри літ. творчості.
4. Автор (кількість) книг, у тому числі: назва книги (рік) і т. д. – подавати усі книги в усіх жанрах – поезія, проза, драматургія і т. д.
(Якщо роман, повість чи інший великий твір не були видані окремою книгою, а лише видрукувані у часописі, то подається назва твору, назва часопису та номер і рік його видання);
(для перекладачів – подаються прізвища іноземних письменників, твори яких було перекладено, назви (великих) творів, і так само назви часопису, номер і рік видання, якщо ці твори не виходили окремою книгою).
5. Автор (кількість, наприклад 10, чи 50, чи 100, чи 2 тисяч) статей з питань літератури в періодиці та літературно-художніх збірниках (без назв і деталізації).
6. Упорядник (кількість) антологій (збірників) із зазначенням антологізованого жанру – (без назв і деталізації).
7. Лауреат премій (назва чи імені кого премія, рік отримання) – подавати лише значні, міжнародні, всеукраїнські, обласні та премії великих міст – наприклад, Київської ім. Плужника.
8. Нагороджений державними орденами (або медалями) або орденами і медалями, якщо такі є – подається лише назва ордену (медалі), ступінь і рік нагородження.
9. Звання: заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв, Герой України – якщо такі є.
10. Народний депутат України (роки), депутат обласної Ради (роки) – районних, сільських та ін. – не подавати.
11. Його (її) твори (жанр) перекладені такими іноземними мовами (перелік мов)
12. Член НСПУ (з котрого року), член НСЖУ (з котрого року).
13. Почесний член творчих спілок інших держав або відзначений нагородами (преміями, почесними званнями) інших держав, чи постійний учасник літературних фестивалів в інших державах (назви спілок, премій, звань, держав).
14. Адреса поштова, адреси в соціальних мережах, e-mail, тел. дом. і роб.
До довідника кожна обласна (Київська міська) організація НСПУ також подає інформацію про дату утворення організації, кількість її членів, поштову та електронну адреси і телефони офісу та керівників. Аналогічно (з адресами і номерами телефонів редакцій чи Журі премій) подається інформація про літературні газети і часописи, що видаються в регіоні, та обласні літературні премії.
Термін подачі усіх матеріалів – до 15 вересня 2017 року.
Матеріали від обласних організацій НСПУ надсилати на E-mail: ogordon61@ukr.net
Питання за тел.044-253-52-01; 096-270-44-85 (Олександр Гордон).
ПРИКЛАД
Андрій ІВАНІВ
Іванів Андрій Степанович народився 1 грудня 1961 р. у смт. Східниця Дрогобицького р-ну Львівської обл. 1983 р. закінчив економічний факультет Львівського університету. Працював економістом та старшим викладачем у Національному університеті «Львівська політехніка». Головний редактор альманаху “Форма(р)т” (2001-2003, 2012-2014). У 2011-2014 рр. – заступник голови Львівської обласної письменницької організації. Член правління Національної спілки письменників України.
Поет, прозаїк, перекладач. Автор 40 книг поезій, перекладів і прози, серед яких: збірки поезій українською мовою “Апологія відображень” (1992), “Самоспалення істини” (1993), «Цитаделя любові», «Перелітні вірші» (обидві — 2014), збірка поезій, написана польською мовою “Miłość we Lwowie” (2010, паралельний переклад італійською Пауліни Пйотровіч); збірок перекладів з польської на українську і російську віршів В. Шимборської “Зустріч із краєвидом”(1997), Б. Жураковського “Карловарські пісні” (2003, 2007); книга прози “Львівські легенди” (2010, паралельний переклад польською Ґ. Добренько).
Автор і упорядник 5 поетичних антологій та 4 перекладних двомовних поетичних антологій.
Переклав українською мовою окремі знакові твори Й. В. Ґете, Р. М. Рільке, П. Целяна, П. Верлена, А. Рембо, Г. Аполлінера, Е. По.
Автор понад 30 статей та критичних оглядів у періодиці з питань літератури і літпроцесу.
Лауреат Міжнародної літературної премії “Тріумф» (2001, м. Чернігів), премії ім. М. Шашкевича (2011, Львів).
Нагороджений орденом Ярослава Мудрого 5 ст. (2015).
Герой України. Заслужений працівник культури України. Народний депутат України (2012-2014).
Його вірші перекладено англійською, болгарською, грецькою, італійською, німецькою, польською, російською, угорською, французькою, чеською, шведською мовами та есперанто.
Член НСПУ з 1997 р. Почесний член Спілки незалежних письменників Болгарії (2017), нагороджений почесною медаллю цієї спілки за внесок у розвиток європейської та світової літератури. За переклади до польсько-української антології сучасної поезії «Як рукостискання» (Познань, 2015) отримав у Польщі «Статуетку Гермеса» (2015). Учасник літературних фестивалів і пленерів у Румунії (2008, м. Сигет) та Чехії (2013, м. Їчин; 2014, Броумов-Крініце).
E—mail: aivaniv61@ukr.net
Дом. тел.(044) 253-52-01, моб. тел. 096-200-44-85.