У 2020 році наклади видавців скоротилися на 32%, 48 книгарень закрилися, — Ткаченко

0
598

Минулого року в Україні закрилися 48 книгарень із 222 активних, а наклади видавців зменшились на третину. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у колонці для видання НВ.

«Такі цифри несуть за собою невтішну динаміку, зокрема зниження грамотності населення, кар’єрних досягнень, рівня освіченості громадян, відсутність успішності, задоволеності життям, широкого кругозору й обізнаності. До речі, серед нечитачів удвічі більше безробітних, ніж серед любителів читання. Як читача, мене турбує поточний стан сфери», — повідомив він.

Міністр заявив, що вже фіналізовано стратегію з промоції читання в Україні, яка розрахована на 2021-2025 роки. Вона має дозволити підвищити статус книгочитання в державі, зробивши його ключовим у свідомості людей для здобуття навичок, необхідних і зараз, і для успіху в майбутньому.

Основні цілі стратегії: створення конкурентоспроможного книжкового ринку в Україні, який задовольняє потреби споживачів, виробників та розповсюджувачів літературного продукту; надання доступу читачу до легальної літературної продукції на всій території України; читання як тренд і модна звичка.

«При успішній реалізації запланованого — книжкова галузь увійде в етап відродження. Серед дорослих зміниться кількість читачів: кількість дорослих, які читають не менше як раз на місяць (46%) зросте до 51%, при цьому кількість щотижневих читачів (27%) зросте до 30%. Серед дітей кількість нечитачів (18%) зменшиться до 15%. Щодо сфери загалом, станом на 2025 рік, середній наклад ринкової книги становитиме 3500 примірників, оновиться 2000 публічних і шкільних бібліотек-хабів», — додав Ткаченко.

Фото з архіву «Дня»

Джерело: day.kyiv.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я