У Києві відбулась онлай-конференція за книгою М. Слабошпицького «25 поетів української діаспори»

0

19˗20 травня 2022 р. в Києві, в Інституті літератури ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА НАН України, відбулась онлайн-конференція «“На чужих бруках”: поети української діаспори. #Пам_яті_Михайла_Слабошпицького… (за книгою М. Слабошпицького “25 поетів української діаспори”)».

Захід, зініційований кандидаткою філологічних наук Надією Гаврилюк, підтримали українські науковці, які досліджують українську діаспорну та еміграційну літературу.

Зокрема, Микола Жулинський.

(Київ), доктор філологічних наук, академік НАН України, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України виголосив вступне слово «Михайло Слабошпицький: наближення до суті» і повідомив про створення в інституті відділу зарубіжної україніки.

Світлана Короненко (Київ), дружина Михайла Слабошпицького, поетеса, директор видавництва «Ярославів Вал» у «Слові про Михайла Слабошпицького» схарактеризувала його як письменника-універсала, енциклопедиста. І нагадала, що 30 травня 2022 року культурна спільнота України ушановуватиме рік по смерті Михайла Федотовича.

Юрій Ковалів (Київ), доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка у доповіді «Поети-емігранти в галереї М. Слабошпицького з погляду історіографії» наголосив, що есеї про поетів діаспори мають синтетичний характер. У цих нарисах М. Слабошпицький виступає і як літературний критик, і як публіцист, і як журналіст. Проте, якщо характеризує художній текст, то демонструє свіже й точне його відчуття.

Декілька доповідачів опрявнили результати дослідження творчості Олени Теліги. Так, Bondareva Olena (Київ), доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка виступила з доповіддю «Олена Теліга в рецепції постмодерної драми».

Молоді науковці переконливо презентували теми власних досліджень. Nadiya Garmazij (Кропивницький), кандидат філологічних наук, голова обласної організації Національної спілки письменників України ˗ «Поетика прози Юрія Клена». Vadym Vasylenko (Київ), кандидат філологічних наук, науковий співробітник відділу української літератури та сучасного літературного процесу ІЛ НАНУ ˗ «Михайло Орест і український неокласицизм».

Загалом у конференції взяли участь понад 20 науковців із Києва, Дніпра, Кропивницького, Львова, Бердянська (Україна), а також із Торонто (Канада).
Дякую Nadiya Gavryliuk за долучення!

Ніна Головченко

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я