У Києві відкрилася виставка «Комунізм = Рашизм»

0

На Михайлівській площі в Києві відкрилася вулична фотодокументальна виставка «Комунізм = Рашизм»

Участь у відкриті виставки взяв міністр культури й інформаційної політики України Олександр Ткаченко. «Важливо, що сьогодні на цій площі, маючи за спинами зруйновані російські танки, які прийшли на українську землю, говоримо відкрито і за допомогою фактів доводимо, що жодної відмінності цього рашизму від комунізму не існує та про те, що ми й далі ведемо нашу боротьбу. Ми обов’язково переможемо», — сказав Ткаченко.

Фото: Укрінформ

За задумом своїх авторів виставка «Комунізм = Рашизм» має на меті показати паралель між злочинами СРСР та сучасної росії. Усі страшні події, які сталися після повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року, є логічним продовженням геноциду проти українців, який чинив Радянський Союз. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українську мову, культуру відбувалися як у ХХ столітті, так і в ХХІ столітті. Однією з причин повторення цих злочинів є їх забуття та непроговорення на належному рівні.

Виставка «Комунізм = Рашизм» демонструє на конкретних історіях знищених і репресованих людей, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття. Як наочний приклад експозиція розповідає 15 історій українців із ХХ та ХХІ століть, які постраждали від комуністичного та рашистського режимів. Авторами виставки виступили директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик і комунікаційниця Архіву Дарина Рогачук. Над дизайном і візуалізацією проєкту працювала креативна директорка «Літературної України» Оксана Женжера.

Як повідомляють організатори, виставку створено на основі архівних документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державних архівів Львівської, Житомирської, Миколаївської, Вінницької, Волинської областей, сучасних світлин і задокументованих злочинів сучасної російської армії.

«Літературна Україна» стала інформаційним партнером акції.

Анатолій ЛЕВИЦЬКИЙ

Фото: Укрінформ

litukraina.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я