Участь у саміті Кримської платформи підтвердили 28 держав — Дмитро Кулеба

0

У першому саміті Кримської платформи, який відбудеться в Києві 23 серпня, мають узяти участь 28 держав. Про це повідомляє crimea.suspilne.media.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.

За словами дипломата, ще ніколи така кількість держав не збиралася в Україні для проведення подібного заходу. Країна чекає участі ключових міжнародних партнерів.

«Станом на зараз уже 28 держав і міжнародних організацій підтвердили участь у саміті Кримської платформи. Це буде безпрецедентний міжнародний захід в історії України. Ще ніколи така кількість держав не збиралася в Україні для проведення подібного заходу на рівні президентів, як я сказав, прем’єр-міністрів, голів парламентів, членів урядів”, — зазначив Кулеба.

Міністр наголосив, що саміт не буде одноразовою подією. Наразі триває робота над довгостроковою концепцією діяльності за пріоритетними напрямами: політика невизнання, санкції, безпека в Азово-Чорноморському регіоні, захист прав людини та міжнародно-гуманітарного права, екологічні та економічна наслідки окупації.

“Крим для Росії вже став валізою без ручки. Кримська платформа перетворить його на непідйомний вантаж”, — наголосив глава МЗС.

Крім того, за його словами, майже узгоджена Кримська декларація, підсумковий документ саміту, який закріпить принципові для України положення.

Кулеба підкреслив, що протидія Кримській платформі з боку Росії є системною і потужною.

“Вони працюють в кожній столиці, в кожній країні, переконуючи, відмовляючи держави брати участь у Кримській платформі. Але ми ведемо свою роботу, ми маємо свою силу”, — наголосив глава української дипломатії.

Що відомо

  • Міністр транспорту США Пітер Буттіджедж представлятиме США на саміті «Кримської платформи». Офіційно Білий дім іще не оголошував, хто очолить американську делегацію під час візиту в Україну.
  • За словами першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джеппар, головними питаннями «Кримської платформи» будуть відновлення справедливості і міжнародного права як цінності, деокупація українського півострова та звільнення кримських політичних в’язнів.

Джерело фото: УНІАН

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я