Українці можуть знайти репресованих родичів за допомогою освітніх відео

0

14 травня Архів національної пам’яті (повна назва — Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті) презентував п’ять відеороликів, які навчають українців самостійно шукати інформацію про репресованих. Захід було приурочено до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Про це повідомляє facebook.com.

П’ять відеороликів можна переглянути на офіційній Youtube-сторінці Архіву національної пам’яті.

Презентація відео відбулася в “Освіторія ХАБ” (Київ, вулиця Московська, 2) і зібрала кілька десятків гостей, серед яких історики, архівісти, журналісти та люди, які досліджують історії своїх родин.

Спікерами презентації стали:

Ігор Кулик, директор Архіву національної пам’яті;

Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву СБУ;

Олег Бажан, старший науковий співробітник відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України НАН України;

Дарина Рогачук, комунікаційниця Архіву національної пам’яті.

«Багато людей, зокрема молоді, завдяки пропаганді досі сприймають Радянський союз немов казкове і безтурботне минуле. Водночас СРСР — це не тільки про стабільність, смачне морозиво, дешеву ковбасу і заводи, що працювали. Це — час страшних репресій, масових розстрілів, знищення свободи, порушення громадянських прав. Найкраще зрозуміти цю епоху можна саме через призму історії власної сім’ї — ледь не кожна родина в Україні постраждала від розкуркулення, виселення, розстрілів. Тому команда Архіву й ініціювала створення відеоінструкцій, які показують, що в Україні є безліч можливостей та інструментів, щоб знайти інформацію про репресованих, дають відповіді на важливі питання», — каже директор ГДА УІНП Ігор Кулик.

Партнерами заходу стали «Освіторія Хаб» та Український інститут національної пам’яті

Створили відео на замовлення Архіву національної пам’яті Divaki production.

Архів національної пам’яті надає дозвіл на вільне поширення та завантаження освітніх відео, а також завжди готовий до співпраці із закладами освіти, культури, медіа та всіма, хто зацікавлений у дослідженні теми радянських репресій.

Дякуємо медіа та гостям за те, що завітали на презентацію!

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я