«Велика реставрація»: Зеленський планує відновити 150 культурних об’єктів за три роки

0

В Україні за три роки планується відновити 150 об’єктів культурної спадщини.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час всеукраїнського форуму «Україна.30», передає espreso.tv.

«У цьому році ми почали програму «Велика реставрація». Мова про відновлення українських замків, музеїв, наших театрів, інших перлин нашого історичного культурного спадку. За три наступних роки буде відреставровано близько 150 таких об’єктів по всій Україні», — сказав Зеленський.

Як повідомила пресслужба Офісу президента, програма «Велика реставрація» розрахована на декілька років і передбачає різні системи фінансування, зокрема державно-приватне партнерство.

«Треба рухатися багатьма шляхами: концесія, державно-приватне партнерство, віддавати приватному сектору, і держава повинна окремо інвестувати. Бо реставрація по всьому світу йде навіть не десятиріччями, а сторіччями. Це програма, яку ми зараз починаємо в Україні та яка не буде зупинятись. У нас багато історичних пам’яток — усе це відновити за три-п’ять років просто неможливо», — цитує пресслужба слова Зеленського.

За словами президента, на першому етапі фінансування передбачено 300 млн грн, які необхідні для підготовки проєктної документацїі.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я