Сьогодні можна почути думку, що сучасні письменники не пишуть (або ж дуже мало) про другу хвилю визвольних змагань (1939-1950 років). Доля істини в цьому є: про ті буремні роки в основному маємо лише документалістику. А ось із художніми творами в жанрі вестерну чи мелодрами – не густо. Але в цьому є об’єктивна причина. Щоб написати про ту епоху , треба мати особливий талант, у ній треба народитися або так пройнятися тією добою, щоб відчути себе в ній, перевтілитися в когось із персонажів. А це – стан душі, який не передати на замовлення…
Приємно відзначити, що такий твір недавно з’явився. Його автор – письменник, прозаїк, мешканець села Муроване, що поблизу Львова, член НСПУ Зиновій Легкий. Його роман «Розплата», який вийшов у видавничій серії «Бібліотека Крилатого Лева», – це інтрига, колізії, несподіванки. Автор показав, що наші герої не тільки боролися зі злом, а й жили, наскільки це було можливо в тих умовах, любили, помилялись. Тому читач, узявши цю книжку до рук, не зможе її відкласти, а прочитає до останньої сторінки.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2021/06/IMG_6888.jpg)
Представлення книжки Зиновія Легкого відбулося в будинку культури Мурованської територіальної громади в рамках презентації Львівської обласної організації НСПУ. В ній узяли участь відомі письменники: Галина Пагутяк – лавреат Національної премії імені Т. Шевченка, Леся Бернакевич, Олесь Дяк, Григорій Чопик, Юрій Грешко та автор роману – пан Зиновій.
Наостанку в.о. голови Львівської обласної письменницької організації Олесь Дяк – модератор літературного свята та Галина Пагутяк передали в дар бібліотечній мережі Мурованської громади понад тридцять книжок учасників і переможців цьогорічної Премії імені Ірини Вільде ( так вирішили члени журі на фінальному засіданні Премії).
Автограф-сесія тривала довго – під акомпанемент сопілки та «Многая літа» всіх присутніх на честь старійшини Львівської письменницької організації Зиновія Легкого.
Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ
Світлини – Йосип Марухняк
Прокоментуєте?