Відбулось засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею початку збройної агресії РФ проти України

0
612

19 лютого 2019 року відповідно до Розпорядження Голови Верховної Ради України від 25 січня 2019 року №38 відбулось засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею початку збройної агресії Російської Федерації проти України. 

До участі були запрошені представники міжнародної спільноти, державні, громадські та культурні діячі, дипломати України та країн-партнерів, ветерани Збройних Сил України, волонтери.

Засідання розпочалося хвилиною мовчання у пам»ять загиблих на Майдані. Українською мовою виголосив свій виступ  Президент Європейської Ради Дональд Туск, який прибув  до України у п’яту річницю трагічних подій на Майдані, щоб вшанувати пам’ять полеглих і висловити вдячність українцям за стійкість і мужність. Він висловив слова підтримки українцям і наголосив: «Без України нема Європи».

Д. Туск у своїй промові підкреслив: «Європа ніколи не визнає анексію Криму. Ми пам’ятаємо про агресію Росії проти України», -та зачитав рядки Галини Крук:

Усі ми, Європо, так глибоко стурбовані,

що деякі навіть убиті.

Чисть частіше Ютюби,

щоб тутешня жорстокість не разила твоїх громадян.

Деякі з наших ніколи тебе не побачать на власні очі.

В тебе теж щось із зором, Європо, ти вперто не бачиш

вибитих їхніх очей і вогнепальних ран.

Деякі більше не зможуть, Європо, не гнівайся,

навіть руки тобі дати, (хіба що протези!),

навіть торкнутись культури твоєї минулих віків.

Сторожи свої межі, Європо,

щоб тебе не торкнулося раптом…»

 

Під час засідання Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)»

Долучитися до церемонії підписання документа Президент України запросив Голову Верховної Ради України Андрія Парубія та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана: «Прошу Голову Верховної Ради Андрія Парубія та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у присутності Президента Європейської Ради – одного з очільників Європейського Союзу, друга України Дональда Туска — засвідчити єдність усіх гілок влади у питанні європейської та євроатлантичної інтеграції».

Під час засідання в залі Верховної Ради України була присутня делегація від Національної спілки письменників України на чолі з очільником НСПУ Михайлом Сидоржевським.

 

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я