Відбулося чергове засідання Правління Національної спілки письменників України

0

19 жовтня під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Правління НСПУ.

Голова НСПУ поінформував про діяльність організації, зокрема йшлося про фінансовий стан організації, про надходження і витрати, про роботу працівників апарату Спілки письменників під час карантинних обмежень, стан справ із майном Спілки.
М. Сидоржевський визначив високий рівень святкування 30-річчя НСПУ, зокрема в рамках свята була проведена науково-літературна конференція «Українська література доби незалежності»; проведений круглий стіл «Українська література у світовому контексті»; виготовлені й вручаються ювілейні нагороди до 30-річчя НСПУ; у стінах Будинку письменників була відкрита виставка фотографій сучасних українських письменників фотомитця й письменника Володимира Коскіна; у березні в НСПУ відбулися Шевченківські читання; розпочата робота щодо встановлення пам’ятної дошки на Будинку письменників, присвяченої Народному Руху України; до 30-річчя НСПУ був виданий буклет; у вересні з нагороди 30-річчя НСПУ провели урочисті збори; були ініційовані клопотання про нагородження, підготовку і вручення почесних звань, державних і спілчанських нагород членам НСПУ за вагомий внесок у розвиток української літератури; до 30-річчя НСПУ надрукували книжки (упорядник і організатор секретар по роботі з молодими авторами Юлія Бережко-Камінська) «Поетичне метро», «Молоді голоси» (антологія сучасної української поезії), а також видали збірку оповідань молодих письменників «WorkStory: у фокусі літератури».

Було розглянуте питання щодо становища в Харківський обласній організації НСПУ, де відбулися звітно-виборні збори й учасники яких проголосували за обрання головою організації Анатолія Стожука. Правління скасувало рішення зборів Харківського письменницької організації, оскільки, згідно зі Статутом НСПУ, посаду голови організації можна обіймати двічі, й ухвалило рішення призначити т. в.о. голови Харківської обласної організації НСПУ В’ячеслава Романовського, доручивши йому у відповідний термін організувати і провести збори, на яких обрати керівництво обласної організації.

Правління, розглянувши питання про становище у Львівській письменницькій організації, де 16 жовтня відбулися загальні збори, доручило голові НСПУ діяти відповідно до статуту НСПУ, оскільки на момент розгляду цього питання на Правлінні не було надано відповідних документів зі зборів. Відтак голова НСПУ, після отримання відповідних документів зі Львова, своїм наказом,  згідно зі ст. 6.19 Статуту НСПУ, а також беручи до уваги Протокол звітно-виборних зборів Львівської обласної організації НСПУ від 16.10.2021, призупинив до наступного засідання Правління рішення звітно-виборних зборів Львівської організації НСПУ від 16.10.2021 про обрання головою Львівської обласної організації НСПУ Олександра Дяка і правління ЛО НСПУ як таке, що порушує ст. 5.6 Статуту НСПУ, згідно із якою в зборах має брати участь більше половини зареєстрованих членів організації. Голова НСПУ доручив О. Дяку виконувати обов’язки голови Львівської організації НСПУ, а  також у місячний термін забезпечити проведення зборів Львівської обласної організації НСПУ для обрання голови Львівської обласної організації НСПУ. У разі неможливості проведення зборів Львівської обласної організації НСПУ в місячний термін із причини коронавірусних обмежень, провести збори в місячний термін після зняття або послаблення коронавірусних обмежень.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів про стан справ у Луганський обласній організації НСПУ. Він оприлюднив проект Ухвали «Про доцільність припинення діяльності Луганської обласної організації НСПУ», який було підтримано на засіданні Правління. Така Ухвала зумовлена необхідністю реорганізації Луганської ОО НСПУ, робота якої була паралізована.

Під час засідання було затверджене рішення Приймальної комісії, яка відбулася 1-2 липня 2021 року. Голова Приймальної комісії П. Засенко звітував про роботу ПК НСПУ. Зокрема, він зазначив, що дуже добре, що на зміну старшому поколінню йде покоління молодих літераторів. Секретар Приймальної комісії Юлія Бережко-Камінська оприлюднила список письменників, які прийняті до лав письменницької організації.

Про роботу газети «Літературна Україна» доповів головний редактор Сергій Куліда. Правління НСПУ, а також редакція газети «Літературна Україна» закликають усіх членів НСПУ підтримати «Літературну Україну», оформивши передплату. Правління ухвалило Звернення до керівництва держави з приводу підтримки «Літературної України».

Під час засідання Правління НСПУ були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ
 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я