Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

Михайло Сидоржевський повідомив про роботу над колективною збіркою «Діти війни». До участі в цьому видавничому проєкті подалися 177 дітей із деокупованих міст та селищ Київщини. З них 104 учасники надіслали свої поетичні та прозові твори, а 73 учасники представили малюнки для публікації у книзі, яку за ініціативи Національної спілки письменників України і СЕО Товариства «ВІДВАЖНИХ» (Володимир Карплюк) буде видано 2024 року.

Голова НСПУ відзначив продуктивну і фахову роботу пресслужби НСПУ (сайт НСПУ і сторінка НСПУ у фейсбуку), а також привітав із ювілеєм журналіста Миколу Владзімірського і відзначив його професійну роботу. Фахову роботу Миколи Владзімірського відзначив також і перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак.

На засіданні погодили сценарій і список учасників семінару-конференції військових літераторів, який відбудеться наприкінці цього місяця за участі НСПУ.

Також голова НСПУ доповів про те, що вже зроблено щодо заснування літературної премії імені Дмитра Павличка та увічнення його пам’яті, проте основна робота ще попереду.

Секретаріат затвердив секретаря по роботі з молодими авторами Юлію Бережко-Камінську головою літературного конкурсу «Гранослов», затвердив журі цього конкурсу, а також змінив термін подання робіт на нього – тепер податися можна до 30 вересня, оголошення результатів – 15 листопада. Нагадаємо, що Літературний конкурс «Гранослов» – це щорічний міжнародний конкурс найкращих творів молодих українських літераторів. На конкурс представляються твори дітей та молоді віком до 35 років, що мешкають в Україні та за її межами. Мета конкурсу – підтримка молодих талановитих українських поетів, прозаїків, драматургів та видання їхніх перших книжок.

Перший заступник голови НСПУ Микола Гриценко доповів про літературні премії НСПУ, всеукраїнські та обласні, а також було обговорено можливі внесення змін до Положення при прийомі в члени НСПУ (ідеться про молодих письменників віком до 35 років, які перемогли у всеукраїнському чи обласному літературному конкурсі та які матимуть після цього можливість вступу до лав НСПУ з однією виданою книжкою). За пропозицією голови НСПУ, відповідне рішення з цього питання буде ухвалене, після додаткового обговорення, на одному з наступних Секретаріатів.

На засіданні погодили входження НСПУ до числа співорганізаторів літературної премії імені Григора Тютюнника, а також обговорили підготовку до відзначення 100-річчя Павла Загребельного. Крім того, обсудили відзначення 85-річчя Павла Мовчана, яке планується провести в Національній філармонії України.

Секретаріат розглянув і одноголосно ухвалив заяву голови Херсонської обласної організації НСПУ В. Загороднюка щодо подовження терміну перебування його на цій посаді як виконуючого обов’язки голови Херсонської обласної організації НСПУ.

Також розглянули й ухвалили заяву В. Пепи на здобуття премії імені В. Чорновола за найкращу публіцистичну роботу і висунули на здобуття премії імені Михайла Коцюбинського кандидатуру письменника і перекладача Дмитра Чистяка, а також письменника Василя Трубая.

На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я